Wszystko o powiększaniu ust - WIDEO

Która z kobiet nie marzy o pełnych, pięknych ustach? Niestety nie każdą z nas natura obdarzyła tak hojnie. Wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda zabieg powiększania ust!

Medycyna estetyczna, a w tym także zabiegi związane z poprawą kształtu oraz powiększeniem ust cieszą się coraz większym zainteresowaniem kobiet na całym świecie. Od kilku lat najpopularniejszą metodą powiększania ust jest wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego , który jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Jego zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej sprężystości skóry i nawilżenia tkanek. Wykorzystanie tego kwasu w medycynie estetycznej zostało rozpowszechnione w ostatnich latach, ponieważ jest on bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje reakcji alergicznej .

Za pomocą kwasu hialuronowego możemy nie tylko powiększyć zbyt wąskie wargi, ale także skorygować asymetrię warg czy zwiększyć objętość ust. Poprzez wstrzyknięcie żelu na bazie kwasu hialuronowego można poprawić kształt i kontur warg , ujędrnić je oraz nawilżyć.

Jak przebiega zabieg?

Najczęściej towarzyszy mu znieczulenie za pomocą specjalnej maści, którą na godzinę przed zabiegiem nakłada się na usta. W niektórych przypadkach stosuje się również silnie działające znieczulenie stomatologiczne. Typowy zabieg po znieczuleniu zaczyna się od ukształtowania warg i wprowadzenia za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Samo wkłuwanie igły nie jest bolesne choć wygląda dość nieprzyjemnie. Jest wiele miejsc na wargach, w które może być wkłuwana igła, a wszystko zależy od indywidualnego przypadku oraz od efektu jaki chce osiągnąć pacjentka. Po wprowadzeniu preparatu lekarz przystępuje do jego równomiernego umiejscowienia poprzez zastosowanie masażu warg.

Specjalnie dla Was postanowiliśmy na własnej skórze sprawdzić , jak wygląda zabieg na usta z wykorzystaniem kwasu hialuronowego! Redaktorka Luli odwiedziła warszawską klinikę IQ Medica , gdzie poddała się zabiegowi.

IQ MedicaIQ Medica materiały prasowe

Zobaczcie WIDEO!

Powiększanie ust - Po zabiegu Muszę przyznać, że przed zabiegiem odrobinę się stresowałam - to chyba całkiem naturalne. Sam zabieg trwał krótko i choć nie należy on do najprzyjemniejszych przeżyć, nie wspominam go źle. Razem z panem dr Łukaszem Preibiszem zdecydowaliśmy, że podczas zabiegu poprawiona zostanie linia ust (zlikwidowana została asymetria kącików ust). Już kilka dni po zabiegu zniknęła lekka opuchlizna. Z efektu jestem zadowolona - moje usta wyglądają naturalnie, ale jednocześnie zniwelowane zostały dysproporcje widoczne wcześniej. -

*Szczegóły dotyczące zabiegu powiększenia ust

Czas trwania zabiegu: 30-50 minut

Znieczulenie ogólne/miejscowe: miejscowe

Wrażliwy okres dla ciała: 2-3 dni

Czas gojenia się: 1 dzień

Powrót do normalnej aktywności fizycznej, sportu: 2 dni

Cena: Restylane, Surgiderm, Surgilips, Esthelis od 1000 zł (efekt ok. 6 mies.)

Za współpracę dziękujemy warszawskiej klinice