Gucci staje się bardziej eko

Zarząd marki Gucci zdecydował się na przeprowadzenie ekologicznych innowacji redukujących szkodliwy wpływ firmy na środowisko.

Głównym celem firmy stało się obniżenie zużycia papieru oraz zredukowanie emisji dwutlenku węgla . Firma przeprojektowała ich opakowania. Nowe zostały wykonane z 100% papieru pochodzącego z recyklingu .

Ten projekt udowadnia, że nic twórczo nie poświęcasz, gdy pracujesz z materiałami przyjaznymi środowisku. Nowe opakowania są bardzo piękne i idealnie przypominają połączenie wartości Gucci z tradycją dla której słyniemy od kiedy Guccio Gucci założył firmę we Florencji prawie 90 lat temu. Wierzę, że mamy zbiorową odpowiedzialność względem przyszłych generacji, by minimalizować nasz wpływ na środowisko." - powiedziała Frida Giannini.

Gucci via Condotti RzymGucci via Condotti Rzym fot. mat. prasowe Gucci

Oprócz opakowań firma zmieni też manekiny . Już wkrótce we wszystkich 284 sklepach marki pojawią się nowe, ekologiczne manekiny zaprojektowane przez Fridę Giannini. Firma postanowiła również przenieść swoją siedzibę z Londynu do Cadempino w Szwajcarii , bo według zarządu nie ma strategicznego sensu w tym, by główna siedziba była w stolicy Anglii.

Frida Giannini dyrektor kreatywny marki GucciFrida Giannini dyrektor kreatywny marki Gucci Frida Giannini fot. EAST NEWS

Decyzja zarządu Gucci na pewno ucieszy zwolenników ekologii i świadomych konsumentów . W dzisiejszych czasach, jeśli firma nie wdraża koncepcji CRS (społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw) traci zaufanie kientów, a co za tym idzie i zyski. To nie jest już przewaga konkurencyjna, a podstawa działalności każdej firmy, która zwraca uwagę na swoich klientów. W czasach, gdy luksusowe marki są oskarżane o nastawienie wyłącznie na zyski, Gucci pokazuje swoją łagodniejszą twarz .

Decyzja firmy Gucci:
Więcej o: