Jak dobrać makijaż do kształtu okularów?

Katy Perry pokazała jak można wyglądać elegancko i z klasą przy pomocy odpowiednio dobranych okularów. Bierzmy z niej przykład!

Gwiazda nie była ubrana w nic nadzwyczajnego: wygodny, szary top, czarne leginsy oraz płaskie buty, nie sprawiły same w sobie piorunującego wrażenia. Jednak świetnie dopasowała makijaż do kocich eleganckich okularów wiódł prym w stylizacji . Sztuczne rzęsy, czarny eyeliner i szminka w kolorze delikatnej fuksji sprawiły, że jej wygląd Katy nabrał modnego blasku wprost z lat 50' tych.

Do tej pory dla wielu kobiet wyzwaniem jest dobranie odpowiedniego makijażu do noszonych okularów.

Co zrobić, aby wyglądać w okularach równie finezyjnie i stylowo co Kate Perry? To proste!

SPLASH NEWS/EAST NEWS/Splash News

Przede wszystkim musisz dobrać dla siebie odpowiednie ramki. Ich konstrukcja jest w tym przypadku najważniejsza! Muszą idealnie się komponować z twoją twarzą. Natomiast styl, materiał i kolor ramy będzie podpowiedzią jaki rodzaj makijażu powinnaś wybrać.

Katy ma neutralny - szary kolor oczu. Nadała im głębię grubą czarną linią eyelinera wzniesioną ku górze, by kształtem pasował do jej okularów.

Neutralny, choć lśniący kolor ramek daje swobodę eksperymentowania z pełną tęczą kolorów.

Jeśli decydujesz się na kolorowe obramówki - zachowujesz ciągły kolor. Dlatego wówczas najlepiej nie wybieraj zbyt kolorowych cieni. Postaw raczej na naturalne odcienie. Jeśli ramki są czarne - raczej unikaj makijażu typu smokey eyes, w efekcie będzie na oczach za dużo ciemnego koloru" - radzi makijażysta gwiazd Riku Campo

Jeśli nosisz mocne szkła powiększające - twoje oczy w okularach będą wydawały się większe. Aby uzyskać równowagę nałóż czarny eyeliner, lub czarną kredkę wewnątrz obręczy rzęs.

Jeśli natomiast nosisz minusy - twoje oczy będą wydawały się mniejsze. Tym razem obrysuj białą kredką wewnętrzne obręcze rzęs. Ciemniejszym cieniem pomaluj kącik górnej powieki w miejscu jej załamania. Na długości 1/3 dolnej powieki również możesz zaaplikować ciemniejszy cień, ale zrób to tuż poniżej linii rzęs. Cień w kolorze kości słoniowej nałożony tuż pod brwią również powiększy optycznie oko.

Riku Campo uważa, że:

naprawdę nie musisz nakładać tony makijażu, żeby można było cię dostrzec zza twoich okularów. Postaw raczej na prostotę".

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, o której nie możesz zapomnieć przy makijażu. Są to brwi! Okulary tworzą ramę dla twojej twarzy, natomiast brwi tworzą ramę dla twoich oczu. Wszystko to powinno ze sobą współgrać.

Jeśli chcesz mieć długie rzęsy, jak Kate Perry na zdjęciu. I decydujesz się na doklejenie sztucznych - wybieraj raczej te w kępkach.

Zobacz również wideo:

Na jaki makijaż wy się decydujecie?

Więcej o: