Kobieta według Zienia

Podczas piątkowego pokazu w warszawskiej hali Torwar Maciej Zień zaprezentował widowisko, jakiego jeszcze w Polsce nie było! A jak na jego tle wypadły pokazane kreacje?

Wnętrze hala Torwar na ten jeden wieczór zmieniło się nie do poznania. Na środku areny wyrósł brzozowy las, a w jego głębi można było dostrzec połyskujący staw! W tle słychać było pawi śpiew. Wraz z pierwszymi promieniami światła i dźwiękami nastrojowej muzyki, spośród drzew wyłoniły się sylwetki. I tu nadszedł czas na najważniejszy element wieczoru - kreacje stworzone przez projektanta.

Jaka jest kobieta według Zienia?

Kobieta według Macieja Zienia jest ucieleśnieniem tego, co najpiękniejsze w naturze . Projektant postawił na naturalne kolory inspirowane barwami ziemi. Czerń, granaty, szarości, beże i czysta biel stanowią tło dla wysmakowanej formy. Zień proponuje w tym sezonie romantyczny i wysublimowany look. Tradycyjnie większość kolekcji stanowiły sukienki, ulubiony element garderoby klientek Zienia. Kreacje powstały ze szlachetnych i naturalnych tkanin . Delikatne jedwabie, plastyczne organzy, ciepłe kaszmiry, lejące dzianiny i miękkie skóry pozwoliły projektantowi na "wyrzeźbienie" pięknych konstrukcji. Bryły sukienek zostały ręcznie wykończone mocnymi detalami. Wyjątkowego charakteru nadają im srebrne łańcuchy, pióra, kamienie i perły.

Zdaniem wielu krytyków mody kolekcje Zienia są wsteczne, a projektant zamiast kreować trendy porusza się w bezpiecznych, wcześniej już sprawdzonych klimatach. Jednak tą kolekcją projektant nie tylko potwierdza swój kunszt, ale też udowadnia, że nie obawia się wyzwań . Eksperymentuje z materiałami i formami, ciągle będąc wiernym swojemu charakterystycznemu stylowi i wizji kobiety.

Zobaczcie GALERIĘ i oceńcie kolekcję - czekamy na Wasze komentarze!

Więcej o: