Zrób to sama - maseczki do włosów

Jeśli masz w domu jajko i olejek rycynowy, bądź oliwę z oliwek - to w zasadzie już połowa sukcesu. Zdecydowanie za rzadko korzystamy z tych prostych domowych, a jakże skutecznych sposobów pielęgnacji urody. Zobaczcie kilka naszych porad.

1) Maseczka do włosów suchych:

Żółtko wymieszaj z olejkiem rycynowym. Możesz też dodać odrobinę soku z cytryny i miodu. Trzymaj maseczkę od 30 minut nawet do kilku godzin przed regularnym myciem.

Jennifer Aniston, czy Gwineth Paltrow korzystają z tego sposobu regularnie i przechadzają się z naturalną maseczką na włosach nawet pół dnia.

2) Stosuj mleczną płukankę:

Na umyte włosy nałóż 1/4 szklanki pełnotłustego mleka. Po około 20 minutach spłukaj włosy obficie wodą - najlepiej chłodną. Stosowanie tego zabiegu raz w tygodniu wzmocni twoje włosy i sprawi, że będą mniej łamliwe.

fot. East Newsfot. East News fot. East News

3) Kompres na włosy:

Nabłyszczy je i wzmocni. Oto czego będziesz potrzebowała:

- 1/3 oleju roślinnego

- łyżeczka rumianku

- liść pokrzywy

- liść brzozy

- żółtko

- łyżka miodu

- łyżka soku z cytryny

- 2-3 krople oleju rozmarynowego

1/3 oleju roślinnego lekko podgrzej, następnie dołóż do tego w nim łyżeczkę rumianku, liści pokrzywy i brzozy. Odcedź. Odczekaj około 30 minut. Dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2-3 krople oleju rozmarynowego. Gotową mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy. Możesz owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło wzmocni działanie odżywczego kompresu.

4) Maseczka dla łamliwych włosów

Składniki:

- 1/4 szklanki piwa

- jajko

Przygotowane składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach.

Więcej o: