Strukturowana woda zdrowia doda!

W naturze istnieje ponad 100 rodzajów wody. W komórkach naszego organizmu woda znajduję się pod specjalną postacią, która zwana jest "strukturowaną". Każdy inny płyn, który przyjmujemy musi być przetworzony i oczyszczony do tej postaci. Podczas tego procesu organizm traci znaczną ilość energii.

Powszechnie wiadomo, że picie dużych ilości wody jest dobre dla naszego zdrowia pod wieloma względami. Jednak nie każdy wie jaka woda jest dla człowieka najzdrowsza. Jest to woda strukturowana.

Woda, którą pijemy zawiera w dosyć dużych ilościach nierozpuszczalne w naszym organizmie sole wapnia i żelaza. Widać to na przykład po osadzie w czajniku, w którym gotujemy wodę. Wszystkie szkodliwe substancje znajdujące się w wodzie docierają do naszego organizmu, co ułatwia tworzenie się w nim szkodliwych złogów, których trudno mu się pozbyć.

Woda jest poza tym odrobinę chlorowana , wprawdzie nie jest to ilość, która może nam bezposrednio zaszkodzić. Jednak chlor jest gazem trującym i nie da się go zlikwidować tylko przez gotowanie. By napić się herbaty, lub kawy należałoby użyć przegotowanej wody, która wcześniej postała 2 - 3 godziny (wówczas chlor może się ulotnić).

W zwykłej wodzie wodociągowej znajdują się się domieszki promieniotwórcze. Również nie są usuwane tylko poprzez gotowanie.

Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda "strukturowana" , ponieważ w takiej właśnie postaci występuje ona w naszych tkankach. W przyrodzie spotyka się taką wodę w warzywach,owocach,ich sokach i...roztopionym lodzie. Brzmi dziwnie, ale to prawda. Najpierw uczonych zainteresował fakt bardzo długiego życia narodu z północy Rosji. Nie posiadają oni ani studni, ani wodociągów, odżywiają się raczej bardzo skromnie i rzadko chorują. Okazało się, że regularnie piją oni wodę, powstałą z kruszonego przez nich lodu.

I tym właśnie jest woda strukturowana.

Sposób przygotowania:

Zwykłą wodę zagotować, ostudzić i wstawić do zamrażalnika o temperaturze -4C na 2-3 godziny. Kiedy woda zamarznie należy przebić lód i woda którą otrzymacie będzie miała właściwości wody strukturowanej. Jak wspomniałam pod względem swojego składu będzie zgadzała się z ta znajdująca się w komórkach naszego organizmu. Ważne, aby zamarzniętej wody nie podgrzewać, a poczekać aż sama się roztopi. Ma dobroczynne działanie, ponieważ wymywa z organizmu szkodliwe złogi, stare i martwe komórki, a dzięki temu stanowi świetnego rodzaju profilaktykę przeciwko schorzeniom nowotworowym.

Więcej o: