Odmieniona Crystal Renn

Crystal Renn znana ze swoich pełniejszych kształtów została ostatnio sfotografowana przez Nicholasa Routzena do kampanii Fashion for Passion. Niestety modelka plus size nie przypomina już siebie.

Jedna z najbardziej znanych modelek plus size , Crystal Renn , traci na wadze. Smuklejszą sylwetkę zaprezentowała już podczas pokazu Chanel Cruise , co wywołało poruszenie w mediach. Wiele osób twierdziło wtedy, że zrzuca wagę na zawołanie. Jej agent stanął w obronie Crystal i oświadczył, że jego podopieczna nie stara się schudnąć i zwykle balansuje między rozmiarem 10 a 14 (polskie 38-42). Dodał też, że Crystal podczas 3 tygodniowego urlopu chodziła po górach Patagonii i przez to spadła jej waga a ciało się wysmukliło. Jego zdaniem na jej wahania wagi wpływa też szalone tempo życia i ciągłe podróżowanie.

Niestety ostatnie zdjęcia Crystal potwierdzają wcześniejsze obawy fanów krągłych kształtów. Renn nie można już nazwać modelką plus size. Na zdjęciach, które na swoim blogu umieścił fotograf Nicolas Routzen Crystal wygląda, jak dawny cień siebie . Nie jest może okazem "anoreksji" i nie może startować do konkursu chudości z Anją Rubik , ale w porównaniu do poprzedniej wagi zmiana jest diametralna.

Crystal Renn Fashion For Passion i pokaz Jean Paul Gaultier wiosna/lato 2006Crystal Renn Fashion For Passion i pokaz Jean Paul Gaultier wiosna/lato 2006 Crystal Renn fot. nicholasroutzen.blogspot.com / skan

Możliwe, że zdjęcia Crystal zostały poddane jedynie obróbce graficznej , ale nawet jeśli, to by świadczyło wyłącznie o tym, że pełne kształty nadal nie są pożądane. Jeśli modelka wygląda tak w rzeczywistości to jeszcze gorzej. Cała ta sprawa nie pomaga osobom walczącym o zmiany w branży mody. Wręcz przeciwnie, bowiem główną kartą przetargową podczas walki z anoreksją wśród modelek były właśnie piękne modelki plus size , które pomimo swoich kształtów wyglądały powabnie i kobieco. Teraz, jedna z nich "wystąpiła z szeregów" i niestety stało się to w najgorszym momencie, w chwili, gdy wydawało się, że zmiany naprawdę nastąpią .

Modelki plus size w Marie Claire

Crystal Renn:
Więcej o: