Odważny Patrick Mohr

Patrick Mohr oszpecił modelki oraz modeli, którzy prezentowali jego kolekcję podczas berlińskiego tygodnia mody, a dzięki tym kontrowersyjnym stylizacjom zyskał światowy rozgłos.

Niektórzy projektanci wyróżniają się talentem , inni mają wpływowych znajomych , a reszcie pozostaje wywoływanie szumu . Ten ostatni sposób wykorzystuje Patrick Mohr . Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę światowych mediów rok temu. W 2009 roku podczas pokazu mody modeli zastąpił bezdomnymi . Później zaszokował publiczność, gdy jego projekty prezentowali panowie wyglądający, jakby przesadzili ze sterydami, ale w ten weekend przeszedł samego siebie. Podczas Berlin Fashion Week jego kolekcję zaprezentowały modelki wystylizowane na łysych mężczyzn z brodą. Wyglądały okropnie!

Zaskakująca stylizacja wywołała takie zamieszanie, że zdjęcia z pokazu Patricka pojawiły się na najważniejszych portalach modowych. Zrobiło się o nim głośno, choć nikt nie skupiał się na jego talencie do projektowania. Wszyscy debatują wyłącznie o jego brzydkich modelkach . Mohr zyskał rozgłos , ale czy w taki sposób powinno się robić karierę jako projektant mody? Kto zapamięta coś więcej niż przerażające stylizacje? A może celem Mohra nie jest wcale sprzedaż kolekcji, czy projektowanie mody, ale szokowanie? Na swoim profilu na serwisie Iqons Patrick napisał, że poszukuje sieci kontaktów i promocji, a do tego potrzebny jest mu rozgłos.

Pokaz kolekcji Patrick Mohr wiosna/lato 2011 - Berlin Fashion WeekPokaz kolekcji Patrick Mohr wiosna/lato 2011 - Berlin Fashion Week fot. AP Photo

Jednym z najtrudniejszych zadań podczas prezentacji kolekcji jest zwrócenie uwagi na kreacje . Jedni projektanci rezygnują ze znanych modelek, które rozpraszają uwagę widzów, inni nie wybierają najpiękniejszych, bo wszyscy skupiają się na ich twarzach. Niektórzy wręcz zasłaniają twarze modelek, a identyczne fryzury i makijaże mają sprawić, że modele będą wyglądali na swoje klony. Mohr zrobił coś odwrotnego, odwrócił uwagę widzów od swoich projektów . Całkiem niepotrzebnie.

Klimat kolekcji został dokładnie przemyślany. Znak pojawiający się na plakacie zapowiadającym pokaz został powielony na ubraniach i biżuterii. Proste stroje, tajemnicze znaki oraz brzydki wygląd modeli przywodzą na myśl klimat filmu "Planeta małp ". Mohr przeniósł nas na tajemniczą planetę, gdzie ludzie są brzydcy . Czyżby walczył ze stereotypowym pięknem?

Futurystyczne formy i klimat to znak rozpoznawczy Patricka. Mohr studiował w szkole Esmod , którą zakończył kolekcją dyplomową na wiosnę/lato 2008. Futurystyczne projekty debiutanta zostały nagrodzone PRIX CREATEUR dla najlepszej kolekcji, dzięki czemu młody twórca mógł ją pokazać w showroomie podczas Mercedes Benz Fashion Week w Berlinie w lipcu 2007. Od tamtego czasu nieustannie szokuje berlińską publiczność, a tydzień mody w niemieckiej stolicy jest doceniany za większą odwagę projektantów.

Co Wy sądzicie o pokazie Mohra? Czy taki sposób na wywoływanie rozgłosu to odpowiednia metoda zrobienia kariery w świecie mody?

Zobaczcie zdjęcia z przygotowywania niesamowitego makijażu - GALERIA !

Wywoływanie kontrowersji:
Więcej o: