Haute Couture Maison Martin Margiela - jesień zima 2010

Martin Margiela na 20 rocznicę swojego domu mody zaprojektował niesamowitą, kolekcję nazwaną Artisanial line, która przedefiniowała zaakceptowane wyobrażenia o haute couture.

Podczas swoich podróży po świecie Martin Margiela zbierał nowe i używane rzeczy, które według niego miały wartość krawiecką. Później zestawił je ze sobą i stworzył kolekcję couture na jesień/zimę 2010/2011. Projektując skupił się na zabawie tkaninami . Najczęściej używał różnych rodzajów zwierzęcej skóry, ale wykorzystał też zamsz czy futro. Pomieszał wszystko - prawdziwe materiały ze sztucznymi, połyskliwe z matowymi, wykrochmalone z miękkimi, rozciągliwe z sztywnymi i stworzył recyklingową kolekcję couture przenosząc sztukę na następny poziom . Torebki vintage z skór krokodyla, węża i jaszczurek zostały zmienione w kurtki i wysokie buty.

Kolekcja jest utrzymana w naturalnej palecie barw. Przeważa czerń i brąz. Kurtki i wysokie buty przywodzą na myśl styl kowbojów i Indian . Frędzle, futra i skórzane ubrania zestawione z folkowymi motywami wyglądają niesamowicie. Przekonajcie się sami - GALERIA !

Maison Martin Margiela - Haute Couture Fall Winter 2010/2011 by Martin Margiela

Więcej o: