NASZ TEST: Titan - niechirurgiczny lifting

Lifting bez skalpela? To możliwe! Napinanie skóry twarzy i ciała nie wymaga już ręki chirurga. Można to zrobić skuteczniej i bez ryzyka za pomocą promieni podczerwonych. Sprawdziliśmy działanie jednego z zaawansowanych technologicznie urządzeń Titan!

Utrata elastyczności pojawiająca się na twarzy i ciele, jest naturalnym objawem w procesie starzenia. Związana jest ze spadkiem ilości włókien kolagenowych w skórze. Nasila się jednak wówczas, gdy włókna kolagenowe zostaną uszkodzone, np. przez nadmierną ekspozycję słoneczną czy paleniem papierosów. Osłabienie elastyczności skóry ciała może mieć związek z utratą lub przybraniem na wadze, nadmiernym opalaniem, złą dietą, rozciąganiem się skóry - np.: podczas ciąży.

Proces ten, w pewnym stopniu, można powstrzymać zmniejszając ilość niedoskonałości przy pomocy urządzenia Titan - aparatu do niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała, które pojawiło się na zagranicznym rynku w 2004 roku i od tego czasu zyskało bardzo dobrą opinię wśród specjalistów.

Titan można stosować zarówno na twarz, jak i ciało. Jeśli chodzi o ciało, producent zapewnia, że Titan doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po okresie ciąży, likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami. Poprawia strukturę też skóry dekoltu.

Zabieg Titan w Face&Body InstituteZabieg Titan w Face&Body Institute fot. materiały prasowe

Jak działa urządzenie? Głowica maszyny jest przystawiana do skóry i bardzo delikatnie ogrzewa jej głębokie warstwy, powodując kurczenie się włókien kolagenowych do ich pierwotnej długości. Promieniowanie pobudza komórki produkujące kolagen i elastynę do wytworzenia nowych włókien. Efektem jest zagęszczenie i ściągnięcie skóry. Najistotniejszym aspektem tego zabiegu ma być zwiększenie produkcji kolagenu przez skórę o około 30%. Producent zapewnia, że zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu oprócz odczucia ciepła. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący, dzięki któremu cała moc promieniowania podczerwonego kumuluje się w skórze właściwej, nie powodując oparzenia naskórka.

Lekarze rekomendują dwa, trzy zabiegi w czterotygodniowym odstępie. W przypadku kolejnych, wykonywanych na tej samej partii ciała, należy zachować trzymiesięczną przerwę. W indywidualnych przypadkach efekty można dostrzec już w kilka godzin po zabiegu, generalnie jednak ostateczny rezultat uwidacznia się w okresie 3-6 miesięcy.

Zabieg Titan w Face&Body InstituteZabieg Titan w Face&Body Institute fot. materiały prasowe

TEST ZABIEGU

Miejsce: Face&Body Institute , ul. ul. Piłsudskiego 36/1, Kraków

Cena: w zależności od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg (czoło 650 zł; dolna część twarzy 1400 zł; cała twarz 1900 zł; szyja 1300 zł; cała twarz + szyja 2800 zł; dekolt 1700 zł;ramiona 2500 zł; uda 3300 zł; brzuch 2700 zł - podane ceny dla jednego zabiegu, Instytut rekomenduje wykonanie dwóch zabiegów w miesięcznym odstępie)

Czas trwania zabiegu: ok. 1 godziny

zabieg Titan w Face&Body Institutezabieg Titan w Face&Body Institute fot. materiały prasowe

Moja opinia:

Po pojawieniu się w instytucie została mi wręczona ankieta-wywiad medyczny, którą musiałam dokładnie wypełnić. Następnie, już w gabinecie, pani doktor (zabieg wykonywała lek. med. Klaudia Zwiorek-Czech) zadała mi kilka pytań dotyczących stanu zdrowia i oczekiwań odnośnie zabiegu. Zdecydowałyśmy, że zabieg zostanie przeprowadzony na pośladki - ta część mojego ciała pozostawia wiele do życzenia (problemem są rozstępy - pozostałość po okresie dorastania). Pani doktor posmarowała ciało żelem (takim, jak ten wykorzystywany w badaniach USG) i przystąpiła do zabiegu. Rzeczywiście zabieg jest kompletnie bezbolesny - podczas niego można się zrelaksować i odprężyć. Pani doktor odpowiednio dopiero moc, z którą działa Titan. Po zakończeniu pracy z urządzeniem moja skóra nie była podrażniona, a ja mogłam od razu wrócić do swoich zajęć.

Największe wrażenie zrobiły na mnie efekty, które można osiągnąć przy terapii Titanem. W materiałach prasowych dotyczących zabiegu zaprezentowane zostały efekty. Poniżej zdjęcia brzucha pacjentki, która poddała się 2 zabiegom na brzuch.

B., redaktorka Luli

zabieg Titan w Face&Body Institute

Nasz test: drenaż limfatyczny

Więcej o: