Co wybrać - szminkę, czy błyszczyk?

Matowy i intensywny kolor szminki wygląda elegancko, natomiast pociągnięte błyszczykiem usta - bardziej zmysłowo. Nie wiesz co wybrać?

Osoby, które mają wąskie i niepełne usta powinny raczej zrezygnować ze szminki, a przynajmniej z jej wyrazistych kolorów. Optycznie pomniejszą one usta i często nadają im złowrogiego wyglądu. Natomiast bez obaw mogą malować usta nieco mniej rzucającymi się w oczy kolorami pomadek.

Błyszczyki z kolei (zwłaszcza te nadające połysk) powiększają. Osoby mające pełne, duże wargi powinny stawiać na bardziej matowe rozwiązania.

Matowe i ciemne pomadki będą hitem nadchodzącej jesieni. Ten trend obserwujemy na największych wybiegach świata. Czerwienie, kolor wina, czy fuksji oraz lżejszy makijaż oczu w nadchodzącym sezonie będą bardzo modne. Dzieje się tak dlatego, że pomadka jest ponadczasowa i właściwie nigdy nie wychodzi z mody, nawet jeśli dziś bardziej popularne są błyszczyki.

Jeśli decydujesz się na malowanie ust ciemną pomadką - pamiętaj o konturówce! Szminkę natomiast najlepiej nakładać pędzelkiem.

Błyszczyk natomiast jest wygodniejszy w codziennym stosowaniu. Aplikacja nie wymaga specjalnej precyzji (tak jak w przypadku pomadki), ale z drugiej strony nie jest tak trwały. Dziś podobnie jak w przypadku szminki można bez problemu przebierać w kolorach. Świetnie nadają się na lato. Dobrze nawilżają i natłuszczają usta.

Jeśli nie potrafisz się zdecydować pomiędzy wyborem pomadki a błyszczyka - podpowiemy: Błyszczyk będzie idealnym elementem makijażu dziennego, elegancka pomadka natomiast jest niezastąpiona wieczorową porą. Nic tak jak ona nie doda nam kobiecego "pazura".

Jeżeli to dla ciebie za mało. Możesz zdecydować się na pomalowanie ust szminką, a żeby dodać im delikatnego blasku na środku możesz dodać kroplę błyszczyka (o podobnym kolorze).

K.B.

Co Ty wybierasz?
Więcej o: