Mała czarna kontra mała biała - pojedynek!

Mała czarna to symbol elegancji i klasy. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie je zagrozić. Do czasu, gdy na ulicach pojawiła się mała biała.

LBD to skrót pochodzący od angielskiego określenia małej czarnej - little black dress . Klasyczna, czarna sukienka, którą promowała Coco Chanel stała się podstawą garderoby współczesnej kobiety. To obowiązkowy element szafy dzisiejszej elegantki. Jest symbolem stylu i nie jest podatna na modę. Czasami jej fason zmienia się wraz z trendami, ale nie wpływa to na jej popularność, bo to klasyka w najlepszym wydaniu . Mała czarna charakteryzuje się uniwersalnością , można ją założyć na różne okazje. Jest idealna na zakupy, do kina, na randkę, jak i na bardziej uroczyste spotkania. Można ją założyć do biura, na rozmowę o pracę, wernisaż, a nawet pogrzeb. Raczej nie nadaje się na wesela, ale to samo dotyczy jej nowej konkurentki, LWD . Little white dress, czyli mała biała sukienka od lat nie cieszyła się taką popularnością. Nie jest przecież odkryciem naszych czasów, ale dopiero niedawno zyskała uznanie.

LWD jest równie klasyczna, jak jej ciemna wersja, ale jakby mniej skostniała . Kojarzy się z świeżością oraz modą dla kontrastu z klasyką i stylem małej czarnej. Ubiegłej zimy zaczęła podbijać wybiegi , a to lato należy już do niej. Młode kobiety, które nie stawiają jedynie na elegancję, ale szukają w ubraniach czegoś więcej wybierają właśnie LWD. Jest seksowna, kojarzy się z szykiem i dodatkowo ma wszystkie dobre cechy LBD. Mała biała to młodsza siostra małej czarnej.

Która Twoim zdaniem wygrywa ? Obejrzyj zdjęcia i zagłosuj!

Mała czarna czy mała biała?
Więcej o: