Look na kolor: beż

W nadchodzącym sezonie królować będzie beż w różnych odcieniach - od słodkiego jak miód, przez delikatne cappuccino, do gorącego karmelu i mocnej kawy. Kolor wielbłądzi (camel) nazwany został nawet nową czernią.

Beżowa paleta będzie rządzić zimą. Królowanie koloru wielbłądziego (niektórzy używają słowa camelowy) zaczęło się w ubiegłym roku. Najmodniejszy płaszcz poprzedniej jesień był właśnie tej barwy. Beż i jego odcienie zawojował też lato będąc podstawowym kolorem safari i innych trendów. Jednak w nadchodzącym sezonie odcienie beżu zajmują pierwszeństwo i detronizują nawet czerń .

To triumfalny powrót klasyki . Kolor beżowy jest jednym z kolorów bazowych, który dobrze wygląda z różnymi barwami, choć w nadchodzącym sezonie najmodniejszym zestawieniem jest beż od stóp do głów. Można postawić na monochromię , ale najlepiej jeśli wykorzystacie różne odcienie. Każda rzecz może być w innej barwy. Jasna bluzka, w kolorze cappuccino zestawiona ze spodniami w kolorze wielbłądziej wełny i karmelowym płaszczem to hit sezonu! Jeśli nie lubicie jednobarwnych stylizacji możecie zestawić beż i z innymi bazowymi kolorami, jak czerń, biel lub brązy, choć doskonale będzie też wyglądać z barwą pomarańczową, czy ognistą czerwienią. Beże doskonale wyglądają też z dżinsem .

Projekt: Paul and Joe (jesień/zima 2010/2011)Projekt: Paul and Joe (jesień/zima 2010/2011) Paul and Joe fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Beż, karmel, delikatne brązy, toffi, cappuccino a nawet kasztan powinny znaleźć się w waszej jesiennej szafie. Możecie kupić płaszcz, spodnie, bluzki i buty w tym kolorze, a każda z tych rzeczy stanie się hitem sezonu. W ciągu dnia zdecydowanie będzie królować kolor wielbłądzi, a na wieczór proponujemy postawić na delikatniejsze tony pudru i toffi.

Projekt: Mila Schon (jesień/zima 2010/2011)Projekt: Mila Schon (jesień/zima 2010/2011) Mila Schon fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Beże pojawiły się w kolekcjach wielu projektantów. Celine, DKNY, Arkis, Dries van Noten, Sophia Kokosalaki, Dolce & Gabbana, Gucci, Prada, Rochas i Luca Luca wszyscy użyli beży. Gianfranco Ferre postawił na zestawienie tych barw z równie modnym złotem , u Givenchy beż przybrał pastelowy odcień , a Rochas i Chloe podczas projektowania bawili się całą paletą. Stella McCartney i Lanvin połączyli stonowane z delikatnymi, zwiewnymi tkaninami, a Hussein Chalayan wykorzystał piękną wełnę. Beż stanowi też postawę kolekcji H&M na jesień/zimę 2010/2011 i z pewnością znajdziemy go też w ofercie marki ZARA, czy Topshop.

Więcej o: