Niesamowite zdjęcie Eniko Mihalik

Carine Roitfeld znowu poruszyła niezwykle trudny temat. Dłonie nazwała ostatnią, zewnętrzną oznaką młodości.

W sierpniowym Vogue Pari s najbardziej przyciągającym zdjęciem na stronie ze spisem treści jest fotografia Eniko Mihalik zrobiona przez Mario Sorrenti . Piękna, rudowłosa modelka jak zwykle wygląda zachwycająco, ale to nie jej uroda przyciąga. Na niesamowitym zdjęciu twarzy Eniko dotykają ręce starej kobiety. Zestawione są w taki sposób, że wyglądają jakby należały do niej. Połączenie delikatnego, idealnego i młodego ciała modelki z pomarszczonymi rękami pełnymi przebarwień sprawia przerażające wrażenie.

Tematem sesji jest "Jeu de paumes" (Gra z dłońmi). Dłonie nazwane zostały ostatnią, zewnętrzną oznaką młodości . Ich nie można zoperować. Kwas hialuronowy jest w przypadku dłoni nieskuteczny. Wygładzone zmarszczki, podniesiony biust, wypełnione usta, zoperowane opadające powieki są doskonałym sposobem na oszukanie czasu. Zapewniają młodszy wygląd i samopoczucie. Te wysiłki są jednak niszczone przez dłonie, które jeśli nie były pielęgnowane przez lata bezlitośnie zdradzają prawdziwy wiek .

Temat operacji plastycznych nie wywołuje już takich kontrowersji, jak kiedyś, ale nadal porusza. Coraz częściej widać odejście od walki z upływem czasu . Modelka Kristen McMenamy postanowiła nie farbować już włosów i jest siwa. Gwiazdy i modelki pokazują się bez makijażu i walczą z retuszem, a Carine Roitfeld zademonstrowała, że większość prób odmłodzenia jest bezskuteczna, bo dłonie i tak wszystko zdradzą. Zdanie "Pokaż mi swoją dłoń, dowiem się, ile naprawdę masz lat" doskonale pasuje do naszych czasów.

Supermodelki bez retuszu!

Kontrowersyjne zdjęcie Eniko Mihalik:
Więcej o: