W trosce o naturę - uzupełniane butelki Kenzo

Marka Kenzo swoje inspiracje czerpie z natury. Chcąc wyjść jej naprzeciw idą o krok dalej. Teraz możesz zatrzymać swoją buteleczkę po perfumach i ponownie ją napełnić za pomocą wkładu lub fontanny.

Pierwszy taki projekt dotyczy głównej linii firmy - FlowerByKenzo.

Zapach powstał 10 lat temu we wrześniu po odkryciu zapachu maku. To właśnie on wraz z pudrowym kwiatem stały się potem klasyką.

W składzie zapachu znajdziemy:

- bułgarską różę,

- fiołek,

- dziki głóg,

- wanilię,

- białe piżmo,

- oraz kadzidło.

Dziś kiedy zapach obchodzi dziesięciolecie swojego istnienia - Kenzo w dbałości o naturę zmienia butelki - tak, aby mogły być one wykorzystywane wielokrotnie. Dzięki temu każda butelka perfum staje się obiektem przyjaznym środowisku.

Dzięki zatyczce wkład można zamknąć i użyć ponownie przy otwarciu.

Objętość i waga wkładu jest minimalna. Odpowiednio 52% i 68% w porównaniu ze standardowymi butelkami. Aby zredukować ilość zasobów, energii i emisji gazów cieplarnianych potrzebnych do ich produkcji, transportu i użycia.

W efekcie mamy -66% emisji gazów cieplarnianych, - 68& mniej zużytej energii i w końcu - 69% użytych zasobów.

Fontanna z kolei jest na stałe instalowana w punktach sprzedaży. należy udać się z pustą butelką do perfumerii. tam napełnią ją ponownie.

Nowe butelki FlowerByKenzo zostały zmodyfikowane tak, aby można je było otworzyć i napełnić ponownie. Wszystkie formy butelek i zakrętek ( 30, 50, 100 ml) zostały zmienione, aby pasowały na nie odkręcane pompki. Zmieniono także tekturę używaną do produkcji pudełek. Używa się drzew z lasów, których wyrąb nie narusza równowagi ekologicznej. Opakowania są zatwierdzone przez FSC (Forest Stewardship Council - Rada Zarządzająca Lasami).

Co myślicie o tym pomyśle?

Jak oceniacie ten pomysł?
Więcej o: