Angelina Jolie zagra Marilyn Monroe

Angelina Jolie otrzymała propozycję zagrania Marilyn Monroe w filmie będącym adaptacją książki "The Life and Opinions of Maf the Dog and of His Friend Marilyn Monroe" Andrew O'Hagana.

"The Life and Opinions of Maf Dog, and of His Friend Marilyn Monroe" pokazuje dwa ostatnie lata z życia gwiazdy z perspektywy psa Mafa - teriera maltańskiego, którego w 1960 roku Marilyn otrzymała od Franka Sinatry . Pies rzekomo cały czas przebywał z gwiazdą: chodził z nią do restauracji, na bankiety, spotkania z Johnem F. Kennedym, wyjechał z nią do Meksyku, gdzie gwiazda rozwiodła się z Arthurem Millerem.

Autor książki Andrew O'Hagan poinformował, że w rolę Marilyn wcieli się Angelina Jolie, natomiast Franka Sinatrę ma zagrać George Clooney. Żadna z gwiazd nie potwierdziła jeszcze tej informacji. Podobno do roli filmowej ikony seksu przesłuchiwano również Scarlett Johansson i Christinę Hendricks.

Przypominamy, że to już druga, nadchodząca produkcja o Marilyn Monroe. W styczniu rozpoczną się zdjęcia do filmu "Blondynka" opartego na powieści Joyce Carol Oates, w którym rolę Marilyn zagra Naomi Watts.

Angelina Jolie oblatuje świat promując najnowszy film 'Salt'. Jej ręce i nogi wyglądają na strasznie wychudzone.Angelina Jolie oblatuje świat promując najnowszy film "Salt". Jej ręce i nogi wyglądają na strasznie wychudzone. AP Photo

Scarlett Johansson na pokazie Dolce&Gabbana.Scarlett Johansson na pokazie Dolce&Gabbana. AP/LUCA BRUNO

Christina Hendricks - Mad Men, w tle David Boreanaz - KościChristina Hendricks - Mad Men, w tle David Boreanaz - Kości AP/Matt Sayles

QUIZ - sprawdź swoją wiedzę o Marilyn Monroe

Do roli Marilyn Monroe najbardziej pasuje
Więcej o: