Makijaże z okładek - Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio brazylijska modelka włoskiego pochodzenia pojawiła się na okładce brytyjskiego magazynu Love. Stylizacja modelki zupełnie ją odmieniła.

29 - letnia Alessandra Ambrosio karierę jako modelka zaczęła w wieku 10 lat. Mając 15 lat wzięła udział w konkursie "The Look Of The Year", pod patronatem agencji modelarskiejElite Model Look . Nie otrzymała tytułu, ale w rok później miała już kontrakt w ważnej agencji.

Sławna stała się w latach 90. podobnie jak jej rodaczki: Gisele Bundchen, czy Adriana Lima. Dziś najbardziej znana jako jedna z "Aniołków" Victoria's Secret. Tyra Banks nazwała ją przyszłością modelarskiego świata. Jest twarzą takich marek jak: Next , czy Armani . Po chwili przerwy znów pojawiła się na okładce czasopisma. Tym razem zupełnie odmieniona. Mówi się, że najlepsze modelki mają tysiące twarzy i na każdym zdjęciu potrafią wyglądać inaczej. Trudno się z tym nie zgodzić również w tym przypadku.

Ostatnio coraz więcej piszemy o trendach w makijażu na nadchodzący sezon jesień/zima 2010. Wiemy już, że czerwone usta będą absolutnym hitem:

Gianfranco FerreGianfranco Ferre EAST NEWS/Pokaz Donny Karan w Nowym Jorku. Projektantka postawiła na krwistoczerwony odcień szminki...Pokaz Donny Karan w Nowym Jorku. Projektantka postawiła na krwistoczerwony odcień szminki... EAST NEWS/

W makijażu Alessandry został wykorzystany trend, w którym panuje minimalizm, a usta grają pierwsze skrzypce. Prawie niewidoczny makijaż oczu, jasne brwi i jedynie delikatnie podkreślone rzęsy. Do tego porcelanowa jasna cera. Efekt jest dość spektakularny, ponieważ momentalnie zmienia cały wizerunek kobiety. Makijaż w tym stylu jest niesamowicie kobiecy. Nadaje twarzy charakteru i przysłowiowego "pazura".

Pokaz Donny Karan w Nowym Jorku. Projektantka postawiła na krwistoczerwony odcień szminki...

Dobrze, że Alessandra potrafi pokazać również inne oblicze niż te z wybiegów Victoria's Secret. Bez większych problemów mogłaby dostać rolę w kolejnej odsłonie Sagi "Zmierzch"...

W naszej galerii znajdziecie też inne zdjęcia modelki. Zobaczcie różnicę!

K.B.

Zobaczcie też:

Makijaże z okładek - Katerina Graham

Więcej o: