Minefy - obrazy do noszenia

Minefy to niesamowity, niekonwencjonalny pomysł Ewy Zwolińskiej, która tworzy obrazy do noszenia.

Projektantka łącząc rysunek, malarstwo z projektowaniem ubioru stworzyła kolekcję unikalnych i jedynych w swoim rodzaju kreacji. Od 2009 roku Ewa Zwolińska realizuje autorski projekt "Minefy - obrazy do noszenia ", w ramach którego postanowiła zawiesić obrazy na ludzkim ciele. Jest to z jednej strony pomysł na odmienny sposób prezentacji obrazów, a z drugiej pomysł na modę.

Zgłębiając obszary rysunku, zaczęłam zadawać sobie pytanie odnośnie sposobu jego prezentacji. Wiedziałam, że tradycyjne zawieszenie obrazu na ścianie nie odpowiada mi, gdyż nie wyraża w pełni tego wszystkiego, o czym staram się opowiedzieć. Tutaj rozwiązaniem okazała się kolejna z moich pasji - moda i projektowanie ubioru. (...) Spotkanie tych dwóch dziedzin pozostaje dla mnie rozwiązaniem idealnym." - powiedziała projektantka.

Tuniki, bluzki i sukienki z kolekcji Ewy ozdobione są rysunkami ludzkich twarzy . Projektantka stara się, by malowane przez nią miny były szczere i prawdziwe. Wyłapuje je na obliczach spotykanych ludzi zapamiętuje, fotografuje lub rysuje, a potem przenosi na tkaninę. Niektóre miny są zamyślone, inne zapłakane, czasem uśmiechnięte. Wszystkie hipnotyzują .

Minefy - obrazy do noszenia Ewy ZwolińskiejMinefy - obrazy do noszenia Ewy Zwolińskiej Minefy fot. mat. prasowe

Kreacje Ewy Zwolińskiej są nośnikiem informacji i treści artystycznej . Istotne jest dopasowanie dzieła do osoby go noszącej, bowiem człowiek staje się przekaźnikiem, a jego ciało "ścianą" na której wisi obraz.

MINEFY w założeniu maja stworzyć nową grupę, nową jakość, swego rodzaju społeczność tych, którzy je noszą. Nazwa jest moim słowotwórczym pomysłem, wynikiem połączenia "miny" oraz mojego imienia." - mówi Ewa Zwolińska. - "Pragnę by, to co tworzę zaistniało w przestrzeni, stało się ruchomym komunikatem, by na podobieństwo twarzy było zjawiskiem indywidualnym i jednocześnie publicznym.

Minefy - obrazy do noszenia Ewy ZwolińskiejMinefy - obrazy do noszenia Ewy Zwolińskiej Minefy fot. Magda Starowieyska

Projekt ubioru powstaje indywidualnie dla każdego obrazu. Wszystkie elementy, forma, dobrane materiały są podyktowane emocją i wyrazem namalowanej twarzy. Obrazy powstają w pojedynczych egzemplarzach , nie ma możliwości na to, aby któryś z nich się powtórzył. Marzeniem projektantki jest stworzenie całościowego projektu dobranego indywidualnie do konkretnej osoby. Każdy z Was może mieć podobny obraz.

Minefy

Więcej o: