5 sposobów na piękne i zdrowe włosy

Zastanawiasz się jak niektóre kobiety to robią, że ich włosy lśnią, są gładkie i nadzwyczaj zdrowe? Oprócz odpowiedniej pielęgnacji - należy też postawić na odpowiednią stylizację!

Istnieje kilka profesjonalnych sztuczek, których fryzjerzy używają, by z każdego rodzaju włosów za każdym razem stworzyć piękną fryzurę.

Oto one:

1) Poznaj typ i kondycję swoich włosów

Przed rozpoczęciem odpowiedniej stylizacji musisz się dowiedzieć z czym masz do czynienia i jak masz dobrać odpowiedni typ pielęgnacji. Jeśli będziesz w stanie prawidłowo ocenić rodzaj swoich włosów i ich kondycję - łatwiej będzie ci wybrać stylizację dobrą dla ich zdrowia. Wydawać, by się mogło, że jest to bardzo prosta sprawa. Czasem jednak okazuje się, że jest znacznie bardziej skomplikowana. Warto wówczas poradzić się w tej kwestii fryzjera.

2) Nie oszczędzaj na suszarce!

Jest to jedna z najważniejszych elementów dbania o piękny wygląd włosów. Często skarżymy się, że nie potrafimy stworzyć same takiej fryzury jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Myślimy, że jest to po prostu niemożliwe. Duże znaczenie ma w tym przypadku właśnie dobra suszarka.

Najlepiej wybierz taką o wysokiej mocy (ok. 1800W), dobrze, by miała funkcje jonizacji, a strumień powietrza mógł zmieniać się na zimny. Sprawia to, że włosy się nie palą, są znacznie bardziej gładkie i błyszczące.

3) Naucz się prawidłowo kręcić włosy

Jeśli masz naturalnie proste włosy lub tylko odrobinę falowane z całą pewnością chciałabyś, by były kręcone. Najlepiej wybierz lokówkę ceramiczną, która podgrzewa włos jakby od wewnątrz. Upewnij się również, że ma możliwość regulacji ciepła. Dzięki temu będziesz mogła ustalić odpowiednią temperaturę dla swojego rodzaju włosów bez konieczności ich przegrzewania.

Gdy masz jeszcze mokre włosy i już wiesz, że będziesz je kręciła - nałóż na nie najpierw piankę i wysusz je mając głowę w dole, dzięki temu nabiorą większej objętości.

4) Korzystaj z prostownicy tak, by nie "palić" włosów

Używanie prostownicy niszczy włosy. Dlatego jeśli już to robić - to z głową. Przede wszystkim używaj preparatów, które chronią włosy przed wysoką temperaturą. Po drugie korzystaj z ceramicznej prostownicy z funkcją podczerwieni. Wysokiej jakości płytki ceramiczne z wbudowanym generatorem jonów zmniejszają czas wystawiania włosa na działanie wysokich temperatur. Włosy nie przepalają się i nie niszczą, tak jak w przypadku zwykłych prostownic.

5) Pamiętaj o codziennej pielęgnacji

Kiedy wiesz już jaki jest rodzaj twoich włosów - możesz dobrać sobie odpowiednią pielęgnację. Wybieraj kosmetyki, które będą sprawdzały się jeśli chodzi o twoje włosy. Zauważysz jak reagują na poszczególne produkty. Pamiętaj też, aby przynajmniej raz w tygodniu nakładać na noc odżywczą maskę.

WłosyWłosy Fot. Shutterstock

A jak wy dbacie o zdrowy i piękny wygląd waszych włosów?

Więcej o: