Czerwony cień - hit, czy kit?

Jedni uważają, że to absolutny fenomen - ożywia i nadaje makijażowi charakteru, innym zupełnie się nie podoba. Czerwony kolor powiek. Hit, czy kit?

Większości czerwony cień wciąż kojarzy się z pokazami mody i makijażem na okładki magazynów. Dla niektórych to świetny pomysł na fajny i ciekawy make up, inni nigdy nie dokonaliby zakupu takiego kosmetyku.

Tymczasem faktycznie na wybiegach kolor króluje. Na pokazie Christiana Diora w Paryżu na którym lansowane były trendy na zimę 2010 - to właśnie czerwień powieki była jednym z głównych elementów wizażu.

Czerwony kolor na powiekach może się jednak obronić pod jednym warunkiem . Trzeba umieć go nosić i wiedzieć jak dopasować do reszty stroju i fryzury. Wówczas stanowić będzie doskonałe i stylowe wykończenie dodające kobiecie charakteru i temperamentu. Nie bójmy się odważnych makijaży, mają one bowiem szczególny urok!

Świetnie pasuje brunetkom i ładnie komponuje się z piwnymi i brązowymi oczami. Starannie nałożony czerwony cień, wraz z minimalistycznym makijażem ust może być bardzo ciekawym pomysłem na wykreowanie interesującego wieczorowego make up'u.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy myślicie, że czerwony cień jest zarezerwowany dla wizażystek, które potrafią się nim umiejętnie posłużyć, czy dla każdej z nas, która ma pomysł na fajny makijaż? Czy pomalowałybyście powiekę na taki kolor, czy zostawiłybyście go jedynie na ewentualny bal przebierańców?

Napiszcie nam o tym!

A niżej przedstawiamy 3 filmiki WIDEO z pomysłami na wykorzystanie czerwonego cienia.

Zobaczcie!

Zajrzyjcie też do naszej galerii i zobaczcie jak robią to u Diora!

Katarzyna Bigos

Zobacz też:

Hit czy kit - różowe kosmetyki do makijażu

Moim zdaniem czerwony cień to:
Więcej o: