LVMH przejmie Rodarte?

Według ostatnich pogłosek przedstawiciele firmy LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton są zainteresowani kupnem udziałów w marce Rodarte.

Francuski konglomerat LVMH zrzeszający marki z sektora dóbr luksusowych jest zainteresowana amerykańską marką stworzoną przez utalentowane siostry Mulleavy . Pierwsze plotki o możliwym przejęciu pojawiły się po ostatnim pokazie kolekcji Rodarte na jesień/zimę 2010/2011. W pierwszym rzędzie siedział prezes LVMH, Pierre-Yves Roussel, który nie pojawia się często na pokazach. Obecność Roussela była dużym wyróżnieniem dla młodych projektantek. Według doniesień już doszło do wstępnych rozmów . Na razie żadna ze stron nie potwierdziła tej informacji .

Francuska firma LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton ma już w swoim portfolio takie marki, jak Louis Vuitton, Marc Jacobs, Fendi i Givenchy. Styl sióstr Mulleavy nie pasuje do reszty, ale jest to na pewno marka w którą warto zainwestować. Firma powstała zaledwie 5 lat temu, a już ma na swoim koncie ogromne sukcesy. W 2008 i 2009 roku kolekcje Rodarte zostały nagrodzone w konkursie CFDA dla najlepszych amerykańskich projektantów. Dla sióstr zastrzyk finansowy może być sposobem na szybszy rozwój marki .

Więcej o: