Dziś Miedzynarodowy Dzień Urody!

9 września jest uznany za Międzynarodowy Dzień Urody. Drogie panie! W tym wyjątkowym dniu zróbmy coś tylko dla siebie - oto kilka pomysłów!

Dziś często zastanawiamy się dlaczego nie jesteśmy chudsze, grubsze, wyższe, niższe, nie mamy większego biustu, czy dłuższych nóg... ale warto chyba odpowiedzieć sobie na pytanie: czy w ogóle istnieje uniwersalny wyznacznik piękna ? Z pewnością w każdym stuleciu ulegał on zmianie. Dziś ideał kobiecego piękna w Europie będzie znacznie różnił się od tego w Afryce.

Każda z nas ma w sobie osobliwy rodzaj piękna . Nie wolno nam o tym zapominać! Poczucie estetyki kształtowane jest rzecz jasna poprzez czasy, w których przyszło nam żyć oraz przez panującą w naszym środowisku kulturę . Ale to, co podoba się jednej osobie - drugiej nie będzie odpowiadało wcale. Najważniejsze, by nie zapominać o swojej kobiecości ,a w pogoni za idealną sylwetką, świetlistą cerą i ogólnie nazwanym pięknem - przede wszystkim pamiętać o pewności siebie, poczuciu humoru i wewnętrznym cieple , które przyciągają każdego.

Jednak każda z nas lubi o siebie dbać - i o tym też nie należy zapominać. Cóż bowiem może być równie przyjemnego dla kobiety jak zrobienie czegoś tylko dla siebie raz na jakiś czas. W tym wyjątkowym dniu - znajdzie chwilę, by przystanąć i po prostu to zrobić.

1) Przygotuj sobie relaksującą kąpiel

Sposobem na przyrządzanie kąpieli nawilżającej jest dodanie do letniej wody 3 łyżek oliwy z oliwek. Polecam także wsypać do jednego litra mleka, ok. 100g zmielonych migdałów, dodać 10 kropli olejku migdałowego i tak przygotowana miksturę wlać do ciepłej kąpieli. Skóra będzie idealnie nawilżona.

Jeśli brak ci składników możesz również wymieszać 8 łyżek miodu z bardzo ciepłą, ale nie wrzącą wodą. Powstały płyn należy wlać do wanny.

Najprostszym sposobem jest jednak połączenie mleka i miodu , dolanie kilku kropel ulubionego olejku lub płynu do kąpieli. Zapalcie świeczki i włącznie muzykę. Gwarantuje, że chwila takiego relaksu jest bezcenna!

2) Zakupy!

My kobiety dobrze wiemy, że nic tak nie poprawia nastroju jak zakupy. Piękne opakowania, ogromny wybór, nowoczesne technologie i łatwość stosowania ekskluzywnych kosmetyków kuszą. Nie wspominam już nawet o nowych szpilkach, torebce, czy sukience!

Zakupy są dla kobiet sposobem regulowania emocji i lekarstwem na stres . Jest to udowodnione naukowo. Wybierzmy się więc do sklepu i kupmy coś dla siebie. Jeśli nie macie akurat funduszy - doradzam zakup kolczyków. Są niedrogie, mimo to taki drobiazg również cieszy!

3) Fryzjer

Dla kobiet nowa fryzura to nie tylko rama dla obrazu jakim jest twarz. Włosy są wizytówką kobiety. I dobrze o tym wiemy. Kiedy chcemy odmienić coś w naszym życiu zaczynamy właśnie od tego: zmiana koloru, cięcie, albo chociażby zmiana fryzury. I od razu czujemy się inaczej.

Do fryzjera chodzimy się również zrelaksować - to chwila tylko dla nas. Odcinamy się wtedy i zajmujemy cząstką samej siebie. Podobnie rzecz ma się z wizytami u kosmetyczki. Już nie tylko chęć dbania o siebie - ale rytuał zabiegu daje nam poczucie wewnętrznej radości. Czerpiemy z tego przyjemność. I raz na jakiś czas powinnyśmy sobie ją zapewniać!

4) Wybierzmy się na masaż

Ma on nie tylko zbawienne skutki dla naszego organizmu. Działa bowiem na układ mięśniowy, szkieletowy, nerwowy, oddechowy, pokarmowy i wiele innych. Ale przede wszystkim - uspokaja nasze zmysły, relaksuje . Raz na jakiś czas ze względów zdrowotnych i nie tylko warto sobie zafundować tą przyjemność!

5) Postanowienia!

Zapiszcie się na siłownie, aerobik, jogę lub upragnione tańce. Wysiłek taki nie tylko wpłynie dobrze na poprawę waszej sylwetki i kondycji. Wszelkiego rodzaju sport wydobywa na wierzch niespożyte pokłady pozytywnej energii. Dzięki temu będziemy się czuły lepiej we własnej skórze. Zapiszcie się już dziś i bądźcie konsekwentne . Postawcie sobie cele. Przekonacie się, że wszystko jest możliwe!

Spełniajcie swoje marzenia, a wieczorem patrząc w lustro - powiedzcie sobie - jestem piękna! I powtarzajcie to każdego innego dnia. Warto w to uwierzyć!

Katarzyna Bigos

Zobaczcie też:

5 sposobów na zdrowe i piękne włosy

Jak czesto robisz coś tylko dla siebie?
Więcej o: