Kolejne nowości od Timotei

Marka Timotei wprowadza na rynek kolejne nowości. Są to dwie serie: Intensywna Odbudowa i Wyrazisty Kolor.

1) Intensywna Odbudowa

Seria ta, w skład której wchodzą szampon, odżywka i maska jest przeznaczona głównie dla włosów suchych i zniszczonych. W kosmetyku znajduje się olejek z awokado ( nie tak dawno wspominaliśmy o jego nawilżających właściwościach), olejek z orzeszków macadamia oraz ekstrakt z pistacji, które oprócz właściwości nawilżających są odpowiedzialne za odżywienie włosa.

Olejek z awokado - jest bogatym źródłem witamin: A, B, E, H, K, PP, F, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz aminokwasów i protein. Ma również zapobiegać utracie wody, nadając włosom aksamitną miękkość. Ma chronić przed łamaniem się włosów, zmniejszając ich wypadanie.

Olejek z orzeszków macadamia zawiera witaminy: A, E, B, składniki mineralne oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Ma działanie wzmacniające i regenerujące suche i zniszczone włosy.

Ekstrakt z pistacji dostarcza kwasów tłuszczowych, witamin i mikroelementów.

2) Wyrazisty Kolor

Kosmetyki są przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych. Zawierają: olejek acai , ekstrakt z chilijskiej kamelii oraz ekstrakt z liści herbaty rooibos .

O lejek acai pochodzi z Amazonii i jest bogatym źródłem żelaza, wapnia i naturalnych antyoksydantów. Zawarty w nim kwas oleinowy ma sprawiać, że włosy są odżywione i odbudowane, zaś polifenole zabezpieczają przed działaniem wolnych rodników.

Ekstrakt kamelii składa się z jednonasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu linolowego oraz witamin A, B i E. Różnorodność aktywnych składników, nawilża włosy i chroni je przed wolnymi rodnikami i czynnikami zewnętrznymi.

Ekstrakt z herbaty rooibos jest z kolei źródłem flawonoidów i mikroelementów.

Inspirowane naturą produkty Timotei to już 11 linii szamponów, odżywek i masek, opartych na naturalnych ekstraktach i olejkach.

Zajrzyjcie też na Atlas Kobiecości!

Produkty i ich ceny znajdują się w naszej galerii!

Czy uzywałaś już szamponów i odzywek Timotei opartych na naturalnych ekstraktach?
Więcej o: