Tonik - dlaczego warto go używać?

Dla wielu kobiet - tonik wciąż jest kosmetykiem, bez którego mogą się obejść. A szkoda - bo często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną pełni rolę w naszej codziennej pielęgnacji skóry.

Odświeża, nawilża, oczyszcza pory . Już od dawien dawna kobiety stosowały płyny mające podobne działanie: rozcieńczone nalewki z ziół, owoców, albo po prostu białe wino czy zmieszany z wodą sok z cytryny. Dziś powszechnie dostępne są toniki . Możemy dobrać je zarówno do rodzaju cery jak i wieku.

Do czego ten kosmetyk właściwie służy?

Ma wiele dobroczynnych właściwości dla naszej skóry i jest jej bardzo potrzebny dla zachowania pięknej i zdrowej cery . Zarówno dojrzała jak i całkiem młoda skóra często ma niedobór wody. Przyczyn można doszukiwać się zarówno wewnątrz naszego organizmu, jak i poprzez czynniki natury zewnętrznej:

- kilkugodzinna praca w klimatyzowanym pomieszczeniu,

- centralne ogrzewanie zimą,

- coraz bardziej zanieczyszczone środowisko i powietrze.

Z czasem naszej skórze ubywa kolagenu , który to właśnie wiąże wodę w skórze właściwej. Kiedy ubywa włókien kolagenowych - ulega ona wysuszeniu. Aby temu przeciwdziałać, a także wspomagać skórę od tej zewnętrznej strony - powinnyśmy ukłonić się w stronę toniku.

Kosmetyk - przede wszystkim orzeźwia i odświeża skórę , usuwa nadmiar sebum i resztki makijażu, a także oczyszcza pory, dzięki czemu stają się one mniej widoczne. Chroni skórę przez zanieczyszczeniami, a poprzez stymulację przepływu krwi na twarzy napina ją nadając jej świeży wygląd.

Ale tak jak wspomniano - najważniejszą funkcją jest utrzymanie odpowiedniego poziomu ph skóry . Zmieniamy go używając kosmetyków oczyszczających, takich jak żele, czy płyny. Aby znów przywrócić mu odpowiedni poziom należy sięgnąć po tonik. Przywraca on skórze właściwości obronne. Pomaga zachować naturalną równowagę mikrobiologiczną skóry, dzięki czemu uniknąć można schorzeń dermatologicznych.

Toników jest obecnie na rynku bardzo wiele. Wśród nich znaleźć możemy te nawilżające, odświeżające, witaminowe, matujące, czy przeciwstarzeniowe . Postaw na te, które twojej skórze są bardziej potrzebne:

1) Ives Rocher, 35zł, 2) Vichy, 40zł, 3) Dr. Brandt, ok. 200zł, 4) Biotherm, 43zł, 5) L'Oreal, 20zł, 6) Soraya, 12zł, 7) Nivea Young, 14zł, 8) Granier, 16zł

Zobacz też:

Katy Perry ma narzeczonego - na paznokciach

Uzywasz toniku systematycznie?
Więcej o: