Kasia Struss za chuda dla Hilfigera

Polska modelka, Kasia Struss nie mogła wziąć udziału w pokazie kolekcji Tommy'ego Hilfigera na wiosnę 2011. Dlaczego?

Polka znajduje się na 14 miejscu w rankingu najlepszych modelek models.com. Została uznana za jedną z modelek dekady przez Carine Roitfeld , wzięła udział w pokazie Fashion Night Out i szła jako pierwsza w korowodzie modelek ubranych w projekty z jesienno/zimowych kolekcji. Kasia jest doceniana i odnosi sukcesy, jednak pomimo to nie pasuje do kolekcji jednego z najbardziej znanych, amerykańskich projektantów.

Kasia Struss chciała wystąpić w pokazie marki Tommy Hilfiger podczas nowojorskiego tygodnia mody, jednak projektant odmówił jej współpracy . Jak mówi, agentka modelki, Małgorzata Leitner , Kasia usłyszała, że nie pasuje do kolekcji. Leitner powiedziała też, że za kulisami mówiło się, iż Hilfiger odmówi Kasi, bo jest za szczupła i ubrania nie leżą na niej tak jakby sobie tego życzył.

Ona jest po prostu szczupła genetycznie." - powiedziała Małgorzata Leitner, agentka Katarzyny Strusińskiej.

Polska modelka waży 53 kilogramy przy wzroście 179 cm . Jej BMI wynosi 16,5 (liczone miarą dla kobiet), czyli modelka z pewnością nie mogłaby się pokazać w Madrycie, a możliwe, że także i w Mediolanie. Kasia już wielokrotnie była posądzana o zaburzenia jedzenia , a jej waga wywoływała komentarze, ale do tej nie zdarzyły się jej odmowy od projektantów prezentujących kolekcje podczas nowojorskiego tygodnia mody. W amerykańskiej stolicy mody od lat króluje moda na chudość i niewielu projektantów z tym walczy. Czyży Hilfiger postanowił dołączyć do Europy i przełamać fascynację rozmiarem zero"? A może naprawdę jego ubrania naprawdę nie wyglądały dobrze na Kasi? Przecież najważniejsze jest to, by kolekcja została odpowiednio pokazana.

Kasia Struss w pokazie Oscar de la Renta (wiosna 2011)Kasia Struss w pokazie Oscar de la Renta (wiosna 2011) Kasia Struss fot. EAST NEWS

Agentka modelki powiedziała, że waga Kasi jest wynikiem dobrej przemiany materii , a nie choroby. Pomimo to pani Małgorzata nie wyklucza, że popracują nad wagą Kasi . Przed nami jeszcze kilka tygodni święta mody oraz wiele pokazów ważnych marek i aż żal byłoby stracić taką okazję tylko ze względu na zbyt niską wagę. Polka ma szansę na występy podczas paryskiego tygodnia mody. Możliwe, że będzie prezentować kolekcje takich marek, jak: YSL, Gucci, Dior oraz John Galliano, jednak oficjalne potwierdzenia nadjadą dwa dni przed pokazami, więc nie ma co do tego pewności.

Zobaczcie jak modelka wyglądała wcześniej - GALERIA !

Wymogi dotyczące wagi modelek:
Więcej o: