H&M jak Burberry Prorsum czy na odwrót?

W najnowszej kolekcji H&M znajdziemy odniesienia do hitowej kolekcji Burberry Prorsum na obecny sezon, ale nie tylko...

W kampanii H&M na nowy sezon możemy podziwiać polską supermodelkę Anję Rubik . Kilka doskonałych zdjęć Anji (w długich włosach!) zdobi największe miasta całego świata. W kampanii H&M lansowanych jest kilka "flagowych" ubrań i dodatków na ten sezon : kurtka z kołnierzem ozdobionym kożuchem, zwiewna sukienka z falbanami (w różnych krojach i kolorach) oraz duże paski noszone w talii.

Przyglądając się kampanijnym zdjęciom łatwo o modowe skojarzenia z wybiegu. Hitem kolekcji Burberry Prorsum na sezon jesień/zima 2010/2011 są kurtki podbite kożuchem i sukienki w zgaszonych kolorach. Wyraźny jest także trend łączenia militarnych elementów (kurtki, płaszcze) z delikatnymi, ultrakobiecymi. H&M nie jest jedyną marką sieciową, która inspiruje się wybiegami największych kreatorów. Nic w tym zresztą złego - dzięki popularnym sieciówkom wszystkie możemy pozwolić sobie na najnowsze trendy w modzie.

Jesienna kolekcja H&M to jednak też, a może przede wszystkim, doskonałe falbaniaste sukienki , które w kolekcji możemy podziwiać w kilku odsłonach. Na wczorajszym pokazie wiosenno-letniej kolekcji Burberry Prorsum na rok 2011 na wybiegu pojawiło się wiele ultrakobiecych pastelowych sukienek zdobionych drapowaniami materiału i falbanami. Pomysł na ich noszenie jak u H&M: sukienka przepasana w talii mocnym, skórzanym paskiem!

Czyżby Christopher Bailey zachwycił się pomysłami szwedzkiej sieciówki?

Barbara Łubko

Modowy hit: kurtka z kożuszkiem?

Anja Rubik w magazynie H&M

Więcej o: