Modelka: Irina Shayk

Wiele osób kojarzy Irinę Shayk tylko dlatego, że jest kolejną dziewczyną Cristiano Ronaldo, choć pracowała z takimi markami, jak Intmissimi, Armani, czy Guess.

Urodziła się w 6 stycznia 1986 w Rosji. Interesowała się literaturą, ale postanowiła studiować marketing, co okazało się pomyłką. Rzuciła studia i rozpoczęła naukę w szkole piękności, która sąsiadowała z agencją modelek. Za namową pracownika agencji w 2004 roku wzięła udział w lokalnym konkursie piękności "Miss Chelyabinsk ". Wygrała i wyjechała do Moskwy. Dzięki konkursowi dostrzegł ją Guia Jikidze , scout (odkrył Natalię Vodiavovą, Olgę Sherer oraz Polinę Kouklinę) i namówił ją by zajęła się modelingiem. Irina skróciła więc nazwisko (naprawdę nazywa się Shaykhlislamova) i w 2005 roku wyjechała do Paryża . Miała wtedy 19 lat i nie znała angielskiego. Początek był naprawdę trudny , choć po jakimś czasie zaczęła dostawać oferty z Europy i USA. Jednak największy sukces będący przełomem w jej karierze nastąpił dopiero dwa lata później.

Irina Shayk kampania Intimmisimi 2009Irina Shayk kampania Intimmisimi 2009 Irina Shayk fot. EAST NEWS

W 2007 Irina podpisała kontrakt z włoską firmą bieliźnianą Intimissimi i została twarzą marki zastępując Brazylijkę Anę Beatriz Barros . W tym samym roku pojawiła się "Sports Illustrated Swimsuit Issue ", co przysporzyło jej wielu fanów, zwłaszcza wśród panów. To był niezwykle ważny rok w jej karierze. Dzięki sesji w magazynie zaczęła się pojawiać w rankingach najbardziej seksowych kobiet , a kontrakt reklamowy z włoską marką bielizny otworzył jej drzwi do świata modelingu. Z Intimissimi współpracowała do 2009 roku , a w międzyczasie otrzymywała inne propozycje od znanych firm. Była twarzą luksusowej marki La Perla , Lacoste , Guess , Beach Bunny i Armani Exchange . Irina bierze również udział w pokazach m.in.: Guess, Lacoste, Missoni i La Perla.

Irina Shayk w kampanii Armani Exchange (wiosna 2010)Irina Shayk w kampanii Armani Exchange (wiosna 2010) Irina Shayk fot. mat. prasowe

W tym roku firma Intimissimi postanowiła odnowić kontrakt z Iriną. Sławna Rosjanka została oficjalną ambasadorką włoskiej marki , a jej pierwsze oficjalne wystąpienie jako ambasadorki Intmissimi odbyło się 9 września 2010 roku podczas Vogue Fashion Night w Mediolanie. Co spowodowało zmianę decyzji? W tym roku podczas pracy z domem mody Armani Irina poznała słynnego piłkarza Cristiano Ronaldo i zostali parą. Z dnia na dzień Irina stała się gwiazdą, a modelka, która jest gwiazdą to doskonała ambasadorka marki.

GALERIA !

Irina ShaykIrina Shayk Irina Shayk fot. EAST NEWS

Więcej o: