Ramona Rey promuje eko-modę

Ramona Rey postanowiła wesprzeć tegoroczną edycję RE-ACT Fashion Show - konkursu dla młodych projektantów na najlepszą kolekcję recyklingową.

W tym roku w finale RE_ACT Fashion Show znalazło się 21 osób z Polski i Europy, które będą walczyć o nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi podczas zbliżającego się tygodnia mody. RE-ACT Fashion Show uświetni także pokaz marki LU FLUX, która tworzy nowatorskie projekty z materiałów pochodzących z recyklingu. Ramona Rey będzie nie tylko gościem honorowym pokazu, ale też zaraz po nim zagra specjalny koncert w nowym łódzkim klubie - Gossip.

Ramona Rey od dawna ma upodobanie do recyklingowej mody. Jej ulubionym projektantem stał się Grzegorz Matląg, twórca Maldorora , w którego kracjach pojawia się niemal na wszystkich imprezach. Maldoror jest jednym z bardziej wyróżniających się, awangardowych projektantów, a jego znakiem charakterystycznym jest wykorzystywanie materiałów wtórnych. Matląg szył już sukienki z folii, taśmy wyciągnietej z kaset, poduszek podtrzymujących ramiona czy męskich koszul. W kreacji częściowo uszytej z folii Ramona wystąpiła na jednym ze swoich koncertów. Na pokazie kolekcji Paprocki&Brzozowski piosenkarka również pojawiła się kreacji Matląga - jej mała czarna zachwycała detalem.

Ramona Rey w 'małej czarnej' MaldororaRamona Rey w "małej czarnej" Maldorora KAPIF.PL/KAPIF

Więcej o: