Lookbook Stella McCartney jesień 2010

Stefano Gabbana na Twitterze przyznał się, że nie wie kim jest Stella McCartney, a przecież to jedna z najsłynniejszych amerykańskich projektantek.

Nazywana jest królową minimalizmu . Jej kolekcje kochają kobiety ceniące dobrą jakość, świetne materiały i proste kroje. W kolekcjach córki sławnego muzyka nie ma zbędnych ozdób, czy dekoracji, które odwracają uwagę i ukrywają nieumiejętnie wykonane kroje. Od lat ubiera kobiety ceniące prostą elegancję i szyk.

Na jesień 2010 Stella McCartney zaproponowała męskie spodnie, rozkloszowane spódnice i proste płaszcze. W kolekcji znalazły się też koronkowe sukienki, połyskliwe mini i długie, satynowe kreacje ozdobione falbanami. Paleta jest jak zwykle klasyczna - biele, orzechowe i kremowe beże, czerń i szarość, choć użyto też wzorzystych materiałów. Na uwagę zasługuje prosty, złoty płaszcz w stylu glamour i świetne zestawy na co dzień .

Do prezentacji kolekcji na jesień 2010 została wybrana polska modelka - Magdalena Frąckowiak , która również otworzyła jesienno/zimowy pokaz Stella McCartney. Możliwe, że Polka niedługo zostanie oficjalną twarzą marki zastępując Natalię Vodianovą .

GALERIA !

Propozycje Stelli na jesień 2010:
Więcej o: