Azjatki w kampanii H&M Holiday 2010

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie kampanii H&M Holiday 2010.

Na zdjęciu dwie modelki pochodzące z Chin. Du Juan , którą możecie znać z kampanii np. Esprit, GAP oraz debiutantka Fei Fei Sun . Obie modelki zostały ubrane w identyczne, szare swetry z modnym norweskim wzorem , a ich usta pomalowano tym samym kolorem szminki. Wyglądają zupełnie jak siostry.

Szwedzki gigant H&M do swoich kampanii od lat zatrudnia znane modelki, jak Natasha Poly , Daria Werbowy , czy Anja Rubik , która coraz częściej pojawia się na plakatach tej marki. Jednak pierwsze zdjęcie kampanii H&M Holiday 2010 jest zapowiedzią zmian. Pod koniec roku na plakatach zobaczymy Azjatki i jest to zapewne strategiczna decyzja . Chiny to jeden z najlepiej rozwijających rynków i dlatego jednym z priorytetów takich firm, jak H&M jest chińska ekspansja, którą szwedzka firma rozpoczęła w 2007. Pod koniec sierpnia marka miała już 31 sklepów w Chinach i zapewne planuje otworzyć tam kolejne. Twarze, które dla Europejczyków nie są za dobrze znane doskonale podziałają na azjatyckich klientów.

Abstrahując od powodów, którymi kierowano się wybierając modelki, trzeba przyznać, że zdjęcie jest niezwykłe . Ciekawe, intrygujące i o wiele lepsze niż to, co H&M prezentuje zazwyczaj.

Zdjęcie H&M Holiday 2010:
Więcej o: