Modny materiał: futro

Nie musicie nosić tradycyjnego futra, by być modnym. Ten jeden z najważniejszych materiałów sezonu można wykorzystać na wiele innych sposobów.

Może być prawdziwe, może sztuczne. To zależy od Was, Waszych poglądów lub zasobów portfela. Jednak na pewno musi znaleźć się w Waszej szafie, bo futro to jeden z podstawowych materiałów sezonu , obok popularnej skóry .

Niezależnie od tego, które wybierzecie nie musicie stawiać na tradycyjne okrycie wierzchnie , czy kamizelkę . Możecie wykorzystać futro jako dodatek lub wykończenie tak jak zrobili to projektanci. Torebki z futra, nauszniki i czapki to wersja dla tradycjonalistek . Jeśli nie lubicie eksperymentów, ale nie chcecie zostać w tyle, to wybierzcie dodatek z futra np. etolę, czy torbę. Te z Was, które lubią bardziej odważne interpretacje trendów powinny wybrać coś z kolekcji Chanel (jak np. futrzane szorty lub buty) lub Fendi (płaszcz z rękawami z futra).

Projekt: Chanel (jesień/ zima 2010/2011)Projekt: Chanel (jesień/ zima 2010/2011) Chanel fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Jeśli chodzi o wykończenia , to futrzany może być otok czapki, kołnierz albo mankiety kurtki, ale to nie wszystko. Alber Elbaz z Lanvin, Peter Copping z Nina Ricci, Karl Lagerfeld z Fendi wykorzystali futro w nietypowy sposób szyjąc z niego rękawy płaszczy i swetrów . Futro wykorzystał też Manolo Blahnik do stworzenia wyrafinowanych szpilek , a w kolekcji Christian Louboutin znajdziecie cudownie wyglądające botki z futra . Futro doszyto również do skarpet marki Hunter , dzięki którym ocieplicie kultowe kalosze. Ciekawostką jest futrzany naszyjnik , który oferuje marka Louis Vuitton oraz płaszcz Burberry Prorsum z dołem z futra.

Twierdziliśmy, ze futro można wykorzystać na wiele, nietypowych sposobów i znaleźliśmy na to doskonałe przykłady ze sklepów i kolekcji najważniejszych projektantów oraz marek. Zobaczcie zdjęcia w GALERII i wykorzystajcie te pomysły w swoich własnych stylizacjach.

GALERIA !

Modny materiał: skóra >>

Więcej o: