Uwaga na przeterminowane kosmetyki!

Większość z nas nie zwraca uwagi na datę ważności kosmetyków. Ryzykujemy tym swoje zdrowie! Czy wiesz jaką ważność mają twoje kosmetyki?

Badania przeprowadzone przez Opinium Research wykazały, że 66 proc. kobiet przyznaje sie do tego, że nie sprawdza lub ignoruje datę ważności umieszczoną na opakowaniach kosmetyków - podają źródła PAP.

Niestety faktem jest to, że rzadko zwracamy uwagę na datę przydatności naszych kosmetyków . Ignorujemy ostrzeżenia umieszczone na etykiecie produktu. Co gorsza, nawet wtedy, gdy produkt zaczyna inaczej pachnieć lub tracić swój kolor - kobiety nie rezygnują z jego stosowania.

W Wielkiej Brytanii ponad 14 mln ludzi każdego dnia stosuje kosmetyki upiększające. Z ankiet sporządzonych wśród 3813 Brytyjek wynika, że 49 proc. nie sprawdza daty przydatności kosmetyków, natomiast 66 proc. ankietowanych nawet po przekroczeniu terminu podanego na opakowaniu nie pozbywa się przeterminowanego produktu.

Dotyczy to najczęściej kosmetyków do makijażu, których używanie po terminie ważności może być szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Oczy są przecież takim elementem naszej twarzy, który jest nie tylko bardzo delikatny, ale również bardziej niż inne części twarzy - podatny na różnego rodzaju infekcje i zapalenia - tłumaczy Bevis Man z British Skin Fundation.

Nieczęsto też zmieniamy gąbeczki do makijażu, które to są idealnym miejscem na rozwój bakterii. Należy utrzymywać je w bezwzględnej czystości oraz systematycznie wymieniać - instruuje Bevis Man.

Dla przypomnienia:

- Bezpieczny okres korzystania z tuszu do rzęs trwa od 4 do 6 miesięcy.

- Cienie do powiek i róże możemy przetrzymywać w kosmetyczce od 18 do 24 miesięcy.

- Konturówki do oczu i ust, a także eyeylinery tracą swoją wartość po upływie 18 miesięcy.

- Najdłuższą datę ważności - mają perfumy - jest to okres trzech lat.

Nie zapominajmy, że prawdziwe piękno jest ponadczasowe, ale kosmetyki niestety nie!

Bezpieczne kosmetykiBezpieczne kosmetyki fot. Shutterstock

Zobacz też:

Jak zachować długość perfum na dłużej?

Czy sprawdzasz datę ważności swoich kosmetyków?
Więcej o: