Prawdziwa miłość według Toma Forda

Nad kreatywnością Toma Forda nie ma co się rozwodzić, bo jest niepodważalna. Ten doskonały obserwator potrafi zaskoczyć. Zrealizowana przez niego sesja "Forever Love" jest znakomita.

Wspominaliśmy już o tym, że Tom Ford współtworzył grudniowy numer Vogue Paris . Razem z Carine Roitfeld stworzyli naprawdę znakomite wydanie . Tom oprócz redaktorskich zadań wcielił się również w fotografa. Sesję zatytułował Forever Love. To hasło łączy się z długotrwałym małżeństwem, dlatego w roli modeli pojawili się niezwykle elegancko ubrani staruszkowie . Clarissa i Doug mają zapewne około 70 lat. Ich ciała są pomarszczone, a włosy siwe. Na zdjęciach z pasją pokazują, jak powinna wyglądać prawdziwa miłość. Ujęcia Toma idealnie oddają pożądanie , które modele doskonale odgrywają. Albo nie grają, ale tego nie wiemy, bo nie ma żadnych informacji o tym kim są.

sesja Forever Love z grudniowego numeru Vogue Paris zdjęcia Tom Fordsesja Forever Love z grudniowego numeru Vogue Paris zdjęcia Tom Ford fot. skan

Sesja zaskakuje, bo bardzo rzadko w magazynach pokroju Vogue'a pojawiają się zdjęcia starszych ludzi. Starość jest przecież tak nieładna i niepasująca do wizji idealnego, plastikowego świata, które czasopisma modowe kreują, że nie ma dla niej miejsca na ich łamach. Jest omijana i zastępowana sztucznymi sposobami na jej uniknięcie, a przecież większość społeczeństw się starzeje. Dojrzali ludzie zaczynają korzystać z życia, a emerytura jest dla niech drugim bytem. Tom doskonale o tym wie i jak sam twierdzi dojrzali ludzie są nową czernią . Jego zmysł obserwacji i wyszukiwanie nisz jest czymś co zapewnia mu sukcesy. Ciekawe czy projektant zdecyduje się na stworzenie linii dla starszych konsumentów?

Wracając do sesji, warto wspomnieć, że choć zdjęcia nie przypadną wszystkim do gustu, to są z pewnością zaskakującą i miłą odmianą od wyretuszowanych fotografii, które publikuje choćby Vogue US. Są naturalne i bardzo intymne. Wiele osób odstręcza myśl o ich dziadkach, czy rodzicach w chwili pożądania i według nich sesja "Forever Love" to przesadne i niepotrzebne szokowanie. To z pewnością zaskakujące i szokujące piękno , ale czy oburzające? My tak nie sądzimy. Według nas wreszcie pokazano coś innego i niszowego. Znakomite !

GALERIA !

Więcej o: