Albinos w kampanii Givenchy

Marka Givenchy nie kojarzy się z kontrowersją, ale Riccardo Tisci ma inną wizję. Od czasów jego rządów kampanie reklamowe nabrały wyrazistości. Sezon wiosna/lato 2011 reklamuje model - albinos.

Aktualną, jesienno-zimową kolekcję reklamował transseksualny model Lea T. W następnym sezonie na plakatach i w magazynach modowych zobaczymy albinosa , bo Riccardo Tisci od pewnego czasu zapewne nieświadomie (choć może nie do końca) pracuje na renomę najbardziej szokującego projektanta na świecie zwłaszcza w kwestiach reklamy. Projektant porusza kwestie , które wcześniej nie pojawiały się w kontekście mody. Pomieszał dziewczyny z chłopakami, modelki z gwiazdami i poruszył kwestię zamiany płci.

Do kampanii kolekcji wiosna/lato 2011 zatrudnił modela Stephena Thompsona , który jest albinosem. Zdecydował się na duet Mert Alas i Marcus Piggott, co było znakomitą decyzją. Na czarno-białych zdjęciach uroda albinosa nie jest z pewnością tak uderzająca, jak na kolorowych, ale i tak hipnotyzuje . W sesji towarzyszyły mu znane modelki: Mariacarla Boscono, Daphne Groeneveld i Iris Strubegger. Na razie mamy jedno zdjęcie, ale niedługo pojawi się reszta.

Co Wy sądzicie o tej sesji?

Więcej o: