Stylowe postanowienia na 2011

Nadszedł 2011. Rozpoczął się nowy rok i nowa dekada warto, więc zrobić listę postanowień, a najlepiej związanych z modą, bo niezwykle łatwo można je dotrzymać. Przekonajcie się, jak łatwo zmienić złe nawyki.

1. Stop trwonieniu pieniędzy : Wiemy, że wiele dziewcząt (i panów też), które wyglądają wspaniale w tych swoich wszystkich najnowszych i najmodniejszych strojach skrycie walczy, by związać koniec z końcem. Osobiście znamy nawet takie osoby, które wolą zrezygnować z jedzenia, by zaoszczędzić pieniądze na wymarzoną rzecz. Wspieranie ulubionych projektantów, czy ubieranie się w markowych butikach jest świetne, a my wszyscy jesteśmy za pobudzeniem gospodarki, ale nie przesadzajmy. Nie ma powodu, by przekraczać budżet. Można ubierać się na wyprzedażach, czy w second-handach. Można również postawić na sieciówki lub samodzielnie szyć ubrania, a jeśli spotkacie się z komentarzem, że wasz strój jest niemodny lub z zeszłego sezonu, to może jednym z noworocznych postanowień powinna być zmiana przyjaciół. Większość trendów panuje dłużej niż jeden sezon, a umiejętne mieszanie starego z nowym świadczy o waszej kreatywności.

2. Powrót do podstaw : Inwestujcie w bardziej klasyczne rzeczy zamiast w te najmodniejsze. Nie mówimy, że należy ignorować tendencje, bo przecież "żyjemy" dla najnowszych trendów. Kryzys jednak pokazał, że lepiej inwestować w rzeczy sprawdzone, klasyki, które nie wychodzą z mody jak np. płaszcz Burberry, który będzie służyć przez lata. Kupowanie ubrań, które posłużą wyłącznie przez sezon jest mniej ekonomiczne. W dodatku kupowanie tanich odpowiedników z kolekcji niedrogich marek nie sprawia, że oszczędzacie. Niska cena idzie w parze z niską jakością, przez co musicie częściej wymieniać garderobę.

3. Znajdźcie własny styl : Nie bójcie się zabawy modą i eksperymentów, które umożliwią wam znalezienie swojego stylu. Umówcie się na zakupy z personal shopperem lub skorzystajcie z porad profesjonalnej stylistki. Wiedza o tym jakie kolory i jakie fasony pasują do waszego typu urody i sylwetki jest bezcenna. To podstawowa wiedza, którą powinna posiadać każda z was, by móc ze wszystkich trendów wybrać te, które dodadzą wam urody, a nie oszpecą.

4. Mieszajcie : wzory, stare z nowym i marki. Ta zasada łączy się z powyższymi zaleceniami. Dzięki temu zaoszczędzicie pieniądze, stworzycie własny, niepowtarzalny styl i nabierzecie modowej odwagi. Zwłaszcza teraz, w karnawale, macie niepowtarzalną szansę na eksperymenty. Zawsze będziecie miały usprawiedliwienie, że w okresie zabawy wszystko przystoi.

5. Szukajcie inspiracji : Przeglądajcie zagraniczne magazyny modowe. Warto bowiem poznać różne punkty widzenia i spojrzenie na modę, czasem zupełnie różne od naszego. Warto byście oprócz sprawdzania aktualnej ofert sklepów, czy czytania o stylu gwiazd interesowały się również sesjami, czy wydarzeniami dotyczącymi świata mody, o których bardzo często piszemy. Czerpanie inspiracji z różnych źródeł poszerza horyzonty.

Powodzenia !

Więcej o: