Jak przedłużyć trwałość pomadki na ustach?

Pomadki o przedłużonej trwałości coraz częściej pojawiają się na naszym rynku. Ale czy znacie najprostsze domowe sposoby, by szminka pozostała na ustach na dłużej?

Nawet najlepsza szminka nie będzie dobrze wyglądała, ani też nie przetrwa zbyt długo na suchych, spierzchniętych ustach.

1. Jeśli mróz i wiatr dały się Twoim wargom we znaki, zacznij od wykonania delikatnego peelingu , który wygładzi i poprawi ich ukrwienie. Do tego celu wystarczy użyć szczoteczki do zębów  (masaż) lub odrobiny cukru zmieszanej z tłustym kremem. Następnie wklep w wargi odrobinę kremu nawilżającego. Na noc dobrze jest posmarować usta grubą warstwą pomadki  ochronnej lub tłustym kremem.

2. Drugim krokiem jest pokrycie ust podkładem , który stosujesz do całej twarzy. Dzięki temu trikowi szminka utrzyma się na ustach znacznie dłużej.

3. Następnie obrysuj wargi konturówką w kolorze szminki lub odcieniu jak najbardziej zbliżonym do Twojej naturalnej barwy ust. Zabieg ten sprawi, że szminka nie "rozpłynie się" i przetrwa dłużej.

4. Wypełnij kontur ulubioną pomadką , po czym odciśnij delikatnie usta przy pomocy chusteczki higienicznej. Potem lekko (!) przypudruj i nałóż szminkę ponownie.

5. Na środkową część warg zaaplikuj błyszczyk (tylko kroplę), co sprawi, że usta wydadzą się pełniejsze i dobrze nawilżone. Nie nakładaj go na całe wargi, ponieważ wtedy szminka szybko zniknie z ust lub łatwo ulegnie rozmazaniu.

jak optycznie powiększyć ustajak optycznie powiększyć usta Fot. Shutterstock

Zobacz też:

Zaklejone usta na pokazie Patricka Mohra. Oryginalny wizaż, czy przesada?

Czym wolisz malowac usta?
Więcej o: