Makijaż oczu bez maskary - nowy trend?

To dość odważna propozycja, zwłaszcza dla kobiet, które cały swój makijaż oka opierają na maskarze. Wizażystka Pat McGrath na wielu pokazach pokazała jak świeży może być taki look!

Wizażyści światowych wybiegów mody, co sezon kreują nowe trendy w makijażu oraz stylizacji fryzur. Jedną z nich jest Pat McGrath , która współpracuje na stałe przy pokazach Miu Miu, czy Valentino.

Uważa ona, że naturalne rzęsy (bez pociągnięcia ich maskarą) wyglądają często znacznie lepiej w pewnych typach makijażu. W wiosenno-letnim sezonie stawiamy na żywe, intensywne kolory. Podkreślajmy więc oczy cieniami w odcieniach fioletów, zieleni, pomarańczy, ale nie używajmy maskary . Podkreślenie rzęs czarnym tuszem niepotrzebnie odwróci uwagę od koloru, który powinien grać pierwsze skrzypce.

Na wielu pokazach wizażyści stawiają albo na zupełny brak makijażu oczu, albo na ich bardzo delikatne podkreślenie . Należy wówczas bezwzględnie pamiętać o idealnym wyglądzie skóry twarzy. Subtelnym podkreśleniu policzków różem. Można również postawić na żywy kolor pomadki! Na wiosnę liczy się prze wszystkim świeżość. Cera powinna być odpowiednio rozświetlona.

Prawidłowo wykonany makijaż twarzy, bez tuszu na rzęsach odejmuje lat i sprawia, że wyglądamy bardziej dziewczęco.

Zajrzyjcie do naszej galerii - znajdziecie tam kilka inspiracji!

Pokaz Valentino. Paryż 26 styczeń 2011. Kolekcja wiosna/ lato 2011Pokaz Valentino. Paryż 26 styczeń 2011. Kolekcja wiosna/ lato 2011 Fot. Agencja Wyborcza.pl

Zobaczcie też:

Wiśniowe usta modne w wiosennym makijażu

Co myślicie o tym trendzie?
Więcej o: