Perfumy Money o zapachu... pieniędzy!

To się nazywa pachnieć sukcesem! Specjalista w kategorii perfum, Patrick McCarthy stworzył zapach, którego składową jest woń świeżo wydrukowanych dolarów!

Kontrowersyjny pomysł narodził się, gdy opublikowano wyniki japońskich badań obrazujące, jak na efektywność pracy w firmach i korporacjach wpłynęły działania sensoryczne. Do biurowych pomieszczeń wpompowywano powietrze z zapachem pieniędzy i według oficjalnych raportów miało to cudowny wpływ na efektywność i sukcesy pracowników. Przemysł perfumiarski podążył więc tym tropem i tak narodziły się perfumy "Money" .

Zapach składa się z nut rozmarynu, cytrusów, drewna i bryzy oceanu ale całość domyka charakterystyczna woń kilkudolarówki . To nie wszystko - minimalistyczny flakon (w cenie 35 dol.) umieszczono w pudełku pełnym pociętych banknotów. Perfumy są oczywiście dostępne w wersji damskiej i męskiej, bo przecież skazana na sukces i przypływ gotówki jest każda płeć :).

Perfumy o zapachu pieniędzy - MoneyPerfumy o zapachu pieniędzy - Money liquidmoney.com

Póki co producent zapachu Liquid Money prowadzi dystrybucję swoich produktów tylko w Stanach Zjednoczonych, ale kto wie, gdzie jeszcze pojawi się rynek gotowy na pieniądze w takiej postaci.

Więcej:

Irokezy na pokazie Gaultiera

Więcej o: