Prada nie dla mas

Miuccia Prada oficjalnie ogłosiła, że nie zamierza szyć dla mas i skrytykowała domy mody, które to robią. Czy ma rację?

Włoska projektantka chce zachować elitarny charakter marki i nie zdecyduje się na zaprojektowanie kolekcji dla którejś ze znanych sieciówek - H&M, czy Topshop. Miuccia nie wyobraża sobie zrobienia tańszej kopii tego, co oferuje swoim klientom.

Nawet nie brałam tego pod uwagę i już tłumaczę, dlaczego. Nie podoba mi się pomysł robienia złej kopii tego, co ktoś robi dla swojej własnej marki. Gdybym miała jakiś oryginalny pomysł na stworzenie czegoś w modzie, co kosztowałoby mniej, ale nie byłoby jedynie gorszą kopią moich dotychczasowych kolekcji, to może bym to rozważyła. Jednak na ten moment mogłaby to by być jedynie kiepska kopia moich projektów." - powiedziała Miuccia Prada.

Kolejną przeszkodą dla Włoszki w stworzeniu kolekcji dla mas jest to, że prowadzony przez nią dom mody Prada nie ma w ofercie charakterystycznych rzeczy, które każdy od razu szybko rozpozna i skojarzy z marką.

Chanel jest znana z żakietów, a Louis Vuitton ze swojego monogramu, a my? Nikt dokładnie nie wie, czym jest Prada, i to jest nasze szczęście. Wzbraniam się przed tworzeniem banalnych produktów. Jasne jest, że wraz z globalizacją wszystko wymaga pewnego uproszczenia, ale nie może to dojść do punktu, w którym moda stanie się zupełnie bezużyteczna lub nieinteresująca." - dodała Miuccia Prada.

Dom mody Prada opiera się na kreatywności, innowacjach i zmianie. Kolekcje różnią się od siebie i według jego założycielki nie ma rzeczy, które stałyby się znakiem rozpoznawalnym, choć naszym zdaniem to nie jest przeszkoda. Metka z nazwiskiem Prada byłaby wystarczającym magnesem, by klientki masowo udały się do sieciówki. Niestety Miuccia jest twarda i ku naszemu niezadowoleniu nie pójdzie w ślady Lagerfelda czy Elbaza . Projektantka nakłania do zastanowienia się czemu ubrania sprzedawane w znanych sieciach odzieżowych są takie tanie. Materiały kiepskiej jakości, fabryki w Azji, słabo opłacani pracownicy - pod tym Miuccia nie chce się podpisać.

Zobaczcie projekty z czterech kolekcji Prady - GALERIA !

Więcej o: