Stella Tennant twarzą ZARA i Celine - przypadek?

Stella Tennant nie jest jedną z najpopularniejszych modelek, ale to właśnie ją przedstawiciele ZARA wybrali do promocji kolekcji, tak samo jak marki Celine. Czy to zwykły zbieg okoliczności?

ZARA z założenia nie wykorzystuje znanych twarzy. W lookbook'ach kolekcji możemy zobaczyć rozpoznawalne modelki, ale nie z pierwszej dziesiątki rankingów. Odróżnia to hiszpańską markę od szwedzkiego konkurenta - H&M , w którego sesjach biorą udział np. Anja Rubik, czy Natasha Poly. Jednak ku naszemu zdziwieniu najnowszą kolekcję ZARA prezentuje weteranka wybiegów, arystokratyczna supermodelka lat 90. Stella Tennant .

Piękna modelka o trochę męskich rysach wygląda doskonale w minimalistycznych strojach i świetnie pasuje do klimatu kolekcji ZARA , ale naszą uwagę zwróciło to, że Stella ubrana w czarno-białe komplety wystąpiła również w kampanii Celine. Zdjęcia nie są oczywiście podobne, ale ten dziwny zbieg okoliczności daje do myślenia. Hiszpańska marka słynie z inspirowania się innymi firmami. Teraz sukces kampanii Celine z weteranką wybiegów w roli głównej przekłada się po trochu na znaną sieciówkę, która doskonale wstrzeliła się w modę na Stellę Tennant.

GALERIA !

Więcej o: