Andrej Pejic w sukienkach - przesada?

Kontrowersje związane z Andrejem się nie kończą. Juergen Teller sfotografował pięknego modela w sukienkach i bieliźnie. Posunęli się za daleko?

Od występu Andreja w pokazie damskiej kolekcji Jean-Paul Gaultier już nic nas nie powinno zdziwić ani zszokować. Podczas tegorocznego tygodnia mody haute couture po raz pierwszy mężczyzna zaprezentował suknię ślubną i wydawało się, że granica została raz na zawsze przekroczona, ale okazuje się, że jednorazowy występ, który nie wszyscy widzieli a sesja, to coś innego.

W Zeit Magazine pojawiły się zdjęcia autorstwa Tellera. Fotograf uwiecznił Andrieja w domowej atmosferze . Klimat zdjęć, światło, ujęcia i scenografia przywodzą na myśl amatorską sesję na prywatny użytek modela lub fotografa. Andriej pozuje na łóżku, w przedpokoju, na tle kosmetyków, zasłonki albo leży na podłodze i kusi w lustrze. Brak profesjonalizmu, nieporadne pozy i słaba jakość zdjęć dodatkowo podkreślają amatorski wydźwięk. Zdjęcia wyglądają, jakby pochodziły z albumu modela .

Pomysł by wykorzystać rzeczy z najnowszych kolekcji i zaprezentować je w sposób bardzo przystępny dla Internautów i blogerów bardzo nam się podoba, ale niestety nie o to chodziło w tej sesji. Ten edytorial miał zaszokować i wiele osób uważa, że jest odrażający . Andriej jest znowu wystylizowany na kobietę. Na jednej fotografii ma na sobie białą sukienkę z kolekcji Chanel i prezentuje ją jak kokietka . I choć to niektórzy jeszcze zniosą to większości nie podoba się zdjęcie w bieliźnie .

Co Wy o tym myślicie? Czy Waszym zdaniem model prezentujący sukienki to przekroczenie barier? Czy posunięto się za daleko? Zapraszamy do dyskusji poniżej oraz obejrzenia zdjęć - GALERIA !

Sesja z Zeit Magazine:
Więcej o: