Nowoczesne krawiectwo na miarę

Mężczyźni coraz większą uwagę przywiązują do swojego wizerunku i choć branża mody męskiej nie jest w Polsce tak rozwinięta, jak rynek damski, to dynamicznie się rozwija. Zwłaszcza segment szycia na miarę.

Zmieniły się czasy oraz podejście do stylu i mody. Klasyczny męski wygląd przestał być obowiązkiem, a mężczyźni zaczęli interesować się trendami . Na potrzeby nowego, wymagającego klienta zareagował rynek. Obok zakładów krawieckich z wieloletnim doświadczeniem zaczęły w Polsce powstawać firmy oferujące szycie na miarę w nowoczesnej oprawie .

Jeszcze dwadzieścia lat temu szycie na miarę dotyczyło wyłącznie osób z najwyższej klasy społecznej. Dziś ten luksus nie jest związany z nazwiskiem czy statusem. Bespoke tailoring, czyli krawiectwo miarowe zgodne z wytycznymi klienta, doceniają nie tylko dyplomaci czy gwiazdy, ale i ludzie ze świata biznesu, którzy strojem chcą podkreślić swoją pozycję i status bez ryzyka, że ktoś będzie miał taki sam garnitur. Wydawałoby się, że takie obawy mają wyłącznie kobiety, ale w środowisku zdominowanym przez mężczyzn jest to również przestrzegane. Hierarchia musi być zachowana także poprzez wygląd. Idealnym rozwiązaniem, a ostatnio również bardzo modnym, jest korzystanie z usługi szycia na miarę , dzięki któremu garnitur jest nie tylko wizytówką statusu, ale i doskonale leży ukrywając mankamenty sylwetki.

Najbardziej luksusową odmianą jest szycie ręczne , które może kojarzyć się ze sztywną klasyką. Może, ale nie musi, bo obok klasycznych zakładów krawieckich powstają nowe firmy z zupełnie innym, współczesnym podejściem do kwestii wyglądu. Odpowiedzią na potrzeby mężczyzn, którzy szukają połączenia nowoczesności z tradycją krawiecką są zakłady wyróżniające się kreatywnym podejściem do klasyki i stylu oraz uwzględnianiem trendów. Jednym z nich jest marka Rudolf & Co . założona przez Jarka Adamczaka. Młodą firmę wyróżnia "nieszablonowa " stylistyka odmienna od tego, co oferują bardzo znane zakłady krawieckie m.in. Zaremby, Turbasy, czy Wiśniewskigo. Z tymi poważanymi nazwiskami firmę Adamczaka łączy poszanowanie dla tradycyjnego rzemiosła, z którego słynie londyńska ulica Savile Row skupiająca krawców szyjących ekskluzywne ubrania na miarę. Firma Rudolf & Co. to połączenie dwóch światów - tradycyjnych metod szycia z nowoczesną estetyką, co doskonale wpisuje się we współczesne trendy.

Każdy, szukając firmy oferującej usługę czy sprzedającej produkt, musi znaleźć swoje miejsce . Osobę lub zespół, przy którym poczuje się wyjątkowo. Szycie na miarę wymaga odpowiedniej komunikacji i zrozumienia potrzeb. Bez tego nawet najsłynniejszy krawiec czy projektant nie usatysfakcjonuje klienta. Nie trzeba stawiać na znane nazwisko czy markę, bo małe, rozwijające się firmy często mają bardziej indywidualne podejście , a o to przecież w tym wszystkim chodzi w szyciu na miarę.

GALERIA !

Rudolf & Co.

Więcej o: