Najbardziej spektakularne kreacje Haute Couture. Najlepsze (i najbardziej dziwaczne) sylwetki z Paris Fashion Week

Haute Couture kochamy za rozmach, demonstracyjne bogactwo i dziwaczne koncepty, które pchają sztukę zwaną modą do przodu. Zobacz najciekawsze i najdziwniejsze kreacje zaprezentowane w Paryżu na sezon jesień-zima 2015.

Tydzień Haute Couture to czas nieustających zaskoczeń. W tej kategorii wygrał duet Viktor & Rolf , który postanowił celebrować związki mody ze sztuką. Dosłownie. Modelki paradowały ubrane w "obrazy" zdjęte ze ściany. Projektanci własnoręcznie, na żywo owijali je w płótna, oprawione w pogięte złocone ramy. Te najbardziej skromne imitowały gołe płótno, najbardziej spektakularne - wyglądały jak wyniesione z Luwru. Jedną z tych kreacji możecie wygrać w instagramowym konkursie marki. Viktor & Rolf czekają na zdjęcia dzieł sztuki, wykonanych w dowolnej technice, inspirowane ich nową kolekcją couture. Zgłoszeń będą szukać pod hasztagiem #ViktorandRolfArtAuction.

Viktor & Rolf Couture - projektanci ubierają modelkę w konstrukcję z obrazuViktor & Rolf Couture - projektanci ubierają modelkę w konstrukcję z obrazu East News East News

Doskonałe recenzje zebrała także kolekcja Maison Martin Margiela , zaprojektowana przez Johna Galliano, który dzięki nowej pracy znów jest na topie. Kolekcja składała się z intrygujących "rzeźb" z drapowanej tkaniny, wrażenie robiły też szalone makijaże. Galliano znalazł nawet sposób, żeby upiększyć... worek na kartofle.

W kategorii kolekcji kontrowersyjnych trzeba wymienić Fendi , dom mody, który w tym sezonie zadebiutował z kolekcją Haute Couture. W kolekcjach ready-to-wear marki zawsze było sporo kreacji z naturalnego futra, ale tym razem Karl Lagerfeld poszedł na całość. Na wybiegu zobaczyliśmy sylwetki uszyte prawie wyłącznie z martwych zwierząt. Piękne, ale jakim kosztem? Pokaz nie umknął uwadze PETA, towarzyszyły mu protesty i pikiety.

Pełen przegląd najbardziej spektakularnych sylwetek z Tygodnia Haute Couture zobaczycie w GALERII

France Fendi ProtestFrance Fendi Protest Kamil Zihnioglu / AP (AP Photo/Kamil Zihnioglu) Kamil Zihnioglu / AP (AP Photo/Kamil Zihnioglu)

Protesty przed pokazem futrzanej kolekcji Fendi Couture

Więcej o: