Iga Lis została modelką, tym razem naprawdę. Podpisała kontrakt z agencją Magdaleny Frąckowiak [ZDJĘCIA]

15-letnia Iga Lis ma szanse na prawdziwą karierę w modelingu. Została nową twarzą prestiżowej agencji Model Plus.

"Córka Tomasza Lisa i Kingi Rusin jest modelką!" - takie nagłówki pojawiały się w tabloidach od jakiegoś czasu. Powodem tych pogłosek były zdjęcia ze studia fotograficznego, pojawiające się od czasu do czasu na Instagramie nastolatki. Jedak dotąd Iga Lis nie była związana z żadną agencją modelek i występowała publicznie raczej jako córka sławnych rodziców. Teraz to się zmieni. Kilka dni temu piętnastolatka została podopieczną Model Plus , reprezentującej takie sławy jak Małgosia Bela , Magdalena Frąckowiak czy Ola Rudnicka .

Iga Lis - nowa twarz agencji Model PlusIga Lis - nowa twarz agencji Model Plus mat. prasowe Model Plus mat. prasowe Model Plus

Igę Lis po raz pierwszy zobaczyliśmy na wybiegu u Łukasza Jemioła . W 2012 r. projektant przygotował na Fashion Week Poland premierowy pokaz swojej nowej linii Basic. Ubrania na co dzień pokazano w bardziej luźnej atmosferze, w swobodnej choreografii i z udziałem różnych postaci showbiznesu, między innymi blogerki Jessiki Mercedes czy agentki modelek Lucyny Szymańskiej . Kategorię wiekową "junior" reprezentowała 12-letnia wówczas Lis (po lewej).

Łukasz Jemioł BasicŁukasz Jemioł Basic mat.prasowe Fashion Week Poland, fot. Szamot Lyzab mat.prasowe Fashion Week Poland, fot. Szamot Lyzab

Dwa lata później Iga wzięła udział w kampanii młodzieżowej linii biżuterii Mokobelle Young . Zdjęcia gimnazjalistki promowały kolekcję na jesień 2014, a kontrakt reklamowy przedłużono na następną wiosnę.

Fall/Winter 2014 ?? @iga_l #mokobelle #mokobelleyoung #young #fallwinter2014 #foreveryoung #jewellery #forgirls #instagood #picoftheday

Choć Iga Lis ma już pewne doświadczenie w pozowaniu, dopiero teraz można powiedzieć, że z pozującego do zdjęć sławnego dziecka stała się obiecującą modelką. Co może jej dać profesjonalny kontrakt? Przede wszystkim dostęp do prestiżowych zleceniodawców (projektanci, miesięczniki) oraz możliwość spróbowania swoich sił za granicą. Model Plus pozostaje w stałym kontakcie z najważniejszymi światowymi agencjami, a ilość podopiecznych agencji, którym udało się zdobyć popularność w Paryżu czy Nowym Jorku jest wręcz rekordowa.

@modelpluswarsaw team by @magdalenaluniewska

Iga Lis ma dopiero 15 lat, nie ma więc pośpiechu, by rzucać ją na głęboką wodę. Na razie może rozwijać karierę na terenie Polski, gdzie dodatkowym atutem jest jej rozpoznawalność i nazwisko. Przykłady Kendall Jenner i Gigi Hadid pokazują, jak wielkim atutem dla obiecującej modelki mogą być showbiznesowe powiązania . Iga ma także dobre warunki fizyczne do pracy w modelingu: wymiary 85-61-90 oraz 175 cm wzrostu (zapewne jeszcze urośnie). Widać, że dla Model Plus jest cennym nabytkiem - w ciągu tygodnia zdjęcia nastolatki wielokrotnie pokazano na Facebooku i Instagramie agencji.

Zobaczcie ZDJĘCIA Igi Lis. Jak oceniacie jej szanse w modelingu?

Co myśli o karierze Igi jej sławna mama?

Zobacz wideo
Więcej o: