MMC Studio jesień-zima 2015: kolekcja mocno wpisana w styl duetu, ale pełna niespodzianek. Na wybiegu lateks i... słodki aksamit

Sylwetki inspirowane latami 60. i 90., zaskakujące tkaniny i wyjątkowa przestrzeń - pokaz MMC Studio zrobił na nas ogromne wrażenie.

Wczoraj po południu, w pięknej, surowej przestrzeni zabytkowej Reduty Banku Polskiego zobaczyliśmy nowe propozycje duetu MMC Studio . Pokaz na sezon jesień-zima 2015/16 odbył się na tle nagich cegieł i niemniej nagich zdjęć autorstwa Aldony Karczmarczyk . Nieprzypadkowo na zaproszeniu wydarzenie nazwano "wernisażem". Fotografie promujące kolekcję odwoływały się do niej, jednocześnie nie psując niespodzianki. Np. ciało modelki oblane ciekłym lateksem symbolizowało powszechność tego materiału w jesiennej odsłonie mody MMC. Jedną z fotografii ukryto za ścianą sztucznego deszczu, wzdłuż której przechadzały się modelki. Oprawę pokazu, wyreżyserowanego przez Kasię Sokołowską , uzupełniła klimatyczna muzyka - spokojny, jazzujący remix świetnej piosenki Hey "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan".

MMC - pokaz kolekcjiMMC - pokaz kolekcji Kapif Kapif

Sama kolekcja zaskakuje, bo obfituje w kontrasty miękkiego ze sztywnym, kobiecego ze sportowym. Wierni fani MMC Studio znajdą w niej oczywiście charakterystyczne elementy stylu duetu, jak oversize'owe sylwetki oparte na mocnych geometrycznych podziałach. Ilona Majer i Rafał Michalak nie byliby sobą, gdyby nie pokazali genialnych okryć wierzchnich - tym razem z przeskalowanymi kołnierzami i funkcjonalnym dodatkiem zamków błyskawicznych. Odpinając i zapinając, to klientka decyduje o ostatecznej formie płaszcza. Wyeksponowanie elementów wykończenia nie dotyczyło tylko suwaków - w centrum uwagi znalazły się także spore okrągłe guziki.

Na wybiegu nie zabrakło charakterystycznych dla MMC kurtek i płaszczy z pikowaniem z leciutkiego gęsiego pierza, które przełamano propozycjami na wieczór. Duet, który stroje wieczorowe tworzył dotąd głównie na zamówienie, coraz śmielej bawi się elementami mody romantycznej, ultrakobiecej. Pojawiły się bogato zdobione sylwetki z miękkiego aksamitu w kolorze brudnego różu. Powróciły też kwiaty, obecne już w kolekcji Pre-Fall 2014, tym razem w awangardowej wersji, wyszywane na przejrzystej tkaninie i przetykane bordowym lateksem.

Joanna HorodyńskaJoanna Horodyńska AKPA AKPA

Więcej gwiazd na pokazie MMC Studio

Oprócz lateksu w najmodniejszym tej jesieni odcieniu bordo, duet MMC Studio kolejny raz zastosował nietypowe materiały. Wyróżnia się zwłaszcza zadrukowana w technologii 3D skóra naturalna. Podstawą zaś były wełny i kaszmiry we wszystkich odcieniach eleganckiej czerni. Do noszenia w towarzystwie białej koszuli i szarej puchowej kurtki w wersji glamour .

Wybrane sylwetki z kolekcji MMC Studio jesień-zima 2015/16 w GALERII

Więcej o: