Eva Minge charytatywnie. Limitowana kolekcja ubrań Black Butterflies Army już w sprzedaży. Ma wspomóc podopiecznych jej fundacji

Eva Minge nadal rozwija swoją fundację charytatywną Black Butterflies. Właśnie zaprojektowała kolekcję, z której część przychodów zasili konto BB.

Eva Minge prowadzi własną markę i pełni rolę dyrektor kreatywnej FEMESTAGE, ale mało kto wie, że angażuje się także w działalność charytatywną. Jej fundacja Black Butterflies wspiera ciężko i przewlekle chorych, w ramach jej działalności powstaje Dom Życie - alternatywa dla tradycyjnego hospicjum. Najnowsza inicjatywa projektantki to minikolekcja Black Butterflies Army, stworzona specjalnie z myślą o fundacji, którą zasili część zysków ze sprzedaży. Utrzymana w militarnym stylu linia składa się ze spodni i okryć wierzchnich w odcieniu ciemnego khaki. Dodatkowo powstała seria tunik i T-shirtów dekorowanych odręcznymi rysunkami Minge, z typową dla tej projektantki brawurą i fantazją.

W sesji zdjęciowej promującej projekt Eva Minge wystąpiła dziewczyna z ogoloną głową, kojarzącą się z wojskowym sznytem, ale przede wszystkim - z walką z nowotworem.

Koszulki spodobają się fanom bogatej estetyki Minge, linia militarna jest bardziej surowa i uniwersalna. Choć kolekcja przeznaczona jest na jesień, od razu trafiła do sprzedaży w FEMESTAGE.

Moda ma bardzo szeroki zasięg. Jej język jest często wykorzystywany do komunikacji poza światem fashion. Zaprojektowałam kolekcje Black Butterflies Army, inspirowaną stylem militarnym, dla silnych, aktywnych kobiet. Dla takich, które nosząc BB Army będą mogły poczuć się w niej komfortowo w codziennej walce o marzenia. Przy okazji mogą mieć satysfakcję, że kupując tę kolekcję wspierają marzenia tych, których los przyprowadził do naszego Domu Życie, by walczyli z ciężką chorobą. Domu, który fundacja tworzy pod skrzydłami kobiety z doświadczeniem w pokonywaniu barier życia codziennego, w tym także choroby - mówi o inicjatywie sama projektantka.

Zobaczcie kolekcję FEMESTAGE Black Butterflies Army na ZDJĘCIACH . Pomożecie?

Więcej o: