Modelka z okładki "Vogue'a" popełniła samobójstwo. Raudha Athif miała 21 lat

Raudha Athif pochodziła z Malediwów. Zauważona na Instagramie, szybko trafiła na łamy "Vogue'a". Ważniejsze od kariery modelki były dla niej studia medyczne. W środę jej ciało znaleziono w akademiku.

Raudha Athif mieszkała w hotelu studenckim kampusu Islami Bank Medical College w Bangladeszu. Zaniepokojone brakiem kontaktu koleżanki postanowiły wyważyć drzwi pokoju modelki. Athif już nie żyła - lokalne media podają, że modelka się powiesiła. Ostateczną przyczynę śmierci ma ustalić autopsja, jednak policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich. Jak zeznała dyrektorka akademika, Athif zawsze wyglądała na radosną i nikt nie podejrzewał, że mogłaby popełnić samobójstwo.

Karierę modelki Raudha Athif rozpoczęła w 2014 r., dzięki popularności zdobytej w mediach społecznościowych. Internauci zachwycali się jasnozielonymi oczami modelki, w końcu o współpracę zaczęli zabiegać profesjonalni fotografowie. Najsłynniejsze zdjęcie Athif, portret na tle morza, wykonał młody artysta o pseudonimie Sotti.

Dzięki współpracy z Sottim, Raudhy Athif zyskała rozpoznawalność w całej południowej Azji i status najważniejszej modelki z Malediwów. W zeszłym roku zaproszono ją do wyjątkowej sesji okładkowej "Vogue India", w której wzięły udział reprezentantki sześciu krajów regionu.

Okładka Vogue India, październik 2016. Pierwsza z lewej pozuje Raudha AthifOkładka Vogue India, październik 2016. Pierwsza z lewej pozuje Raudha Athif Vogue India

Zaszczycona i bardzo szczęśliwa. W towarzystwie najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych dziewczyn z sześciu różnych krajów. To był niezapomniany dzień, jestem zachwycona tą niesamowitą mieszanką kultur. Podziwiam ekipę "Vogue India" za stworzenie tego obrazu kobiecej siły - komentowała Athif, zamieszczając okładkę magazynu na Instagramie.

Athif nie próbowała, albo nie zdążyła, zrobić kariery na Zachodzie. W rozmowie z magazynem zaznaczyła, że modeling to dla niej tylko hobby, a jej prawdziwym powołaniem jest medycyna. Nadal nie wiadomo, dlaczego ambitna modelka postanowiła odebrać sobie życie.

Rauda Athif - zobacz ZDJĘCIA modelki

Więcej o:
Komentarze (18)
Modelka z okładki "Vogue'a" popełniła samobójstwo. Raudha Athif miała 21 lat
Zaloguj się
 • tinnman

  Oceniono 44 razy 36

  Malediwy to kraj muzułmański. Ktoś wymusił na niej zabójstwo honorowe w obronie "honoru" rodziny. Jej zachowanie: modeling, pokazywanie odsłoniętych części ciała, podejrzenie o niemoralne życie - to aż nadto, żeby wydać na nią wyrok. I wymusić samobójstwo lub spreparować je.
  Wikipedia mówi: Zabójstwo honorowe – zabójstwo popełnione przez rodzinę, motywowane chęcią "zmycia hańby" spowodowanej uznawanym za rzekomo niewłaściwe zachowanie jej członka. Czasami do zabójstwa wystarczy samo podejrzenie, że doszło do takiego zachowania. Ofiarami bywają w większości młode kobiety, najczęściej żyjące w społecznościach bądź kulturach, w których reputacja kobiety (żony, córki) stanowi o reputacji rodziny. Zabójstwo „w obronie honoru rodziny” popełniane jest przez męskich członków rodziny, tj. ojców, braci, wujów, kuzynów. United Nations Population Fund (UNFPA) szacuje liczbę takich wypadków na świecie na około 5000 rocznie (gdy ofiarami są kobiety)[1][2], jednakże organizacje kobiece uważają, że liczba zabójstw honorowych jest znacznie wyższa.

 • izarider

  Oceniono 68 razy 32

  Śliczna, zapewne mądra dziewczyna. Mogę sie tylko domyślać przyczyn samobójstwa: ktoś ją zgwałcił, została "sprzedana" ma jedna noc. W modelingu sie to zdarza niestety. Inne dziewczyny sobie z tym radzą lub nawet tak żyją, ona najpewniej nie chciała..

 • Jan Nowak

  Oceniono 11 razy 5

  Biedna dziewczyna wykorzystana przez BRUDNY ŚWIAT SHOWBIZNESU !!!!!!!!!!!!!!
  KASA , WŁADZA , SŁAWA I SEKS a gdzie w tym wszystkim : kobiecość , niewinność , szacunek dla istoty ludzkiej ????????????
  ważne że vogue ma okładkę !!!!!!!!!???????
  Smutne ...............

 • monika.libra36

  Oceniono 4 razy 4

  Światowy Dzień Zdrowia!!!
  2017 Depresja - porozmawiajmy o niej.
  Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

 • strabologia

  Oceniono 2 razy 2

  Dziewczyna nie popełniła samobójstwa. Została zamordowana przez muzułmanów. Może Gazeta trzymałaby się faktów, przez szacunek dla dziewczyny i prawdy?

 • Sławomir Jikjol

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież została zamordowana przez muzułmanów, po co pociskacie taki kit?

 • Jan Nowak

  Oceniono 15 razy -1

  Może to powinna być przestroga dla wielu dziewczyn przed szybką karierą w świecie mody
  pełnym degeneratów , bogatych starszych panów chcących kupować ludzi jak " znaczki ' ,
  drapieżnych agentek które są w stanie zrobić wszystko dla swoich sponsorów , żeby pozyskać
  ŚWIEŻE CIAŁA .
  Biedna dziewczyna
  Ale za to VOGUE ma okładkę ,taki mamy świat ....................!?
  KASA , SŁAWA , WŁADZA I SEKS a gdzie w tym wszystkim kobiecość, niewinność , szacunek dla istoty ludzkiej ?????????????

 • adam545

  Oceniono 15 razy -1

  Calkiem ładna dziewczyna i tak skonczyła a dzięki takiej sylwetce miała by piękna przyszlosć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX