Modelka z okładki "Vogue'a" popełniła samobójstwo. Raudha Athif miała 21 lat

Raudha Athif pochodziła z Malediwów. Zauważona na Instagramie, szybko trafiła na łamy "Vogue'a". Ważniejsze od kariery modelki były dla niej studia medyczne. W środę jej ciało znaleziono w akademiku.

Raudha Athif mieszkała w hotelu studenckim kampusu Islami Bank Medical College w Bangladeszu. Zaniepokojone brakiem kontaktu koleżanki postanowiły wyważyć drzwi pokoju modelki. Athif już nie żyła - lokalne media podają, że modelka się powiesiła. Ostateczną przyczynę śmierci ma ustalić autopsja, jednak policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich. Jak zeznała dyrektorka akademika, Athif zawsze wyglądała na radosną i nikt nie podejrzewał, że mogłaby popełnić samobójstwo.

Karierę modelki Raudha Athif rozpoczęła w 2014 r., dzięki popularności zdobytej w mediach społecznościowych. Internauci zachwycali się jasnozielonymi oczami modelki, w końcu o współpracę zaczęli zabiegać profesjonalni fotografowie. Najsłynniejsze zdjęcie Athif, portret na tle morza, wykonał młody artysta o pseudonimie Sotti.

Dzięki współpracy z Sottim, Raudhy Athif zyskała rozpoznawalność w całej południowej Azji i status najważniejszej modelki z Malediwów. W zeszłym roku zaproszono ją do wyjątkowej sesji okładkowej "Vogue India", w której wzięły udział reprezentantki sześciu krajów regionu.

Okładka Vogue India, październik 2016. Pierwsza z lewej pozuje Raudha AthifOkładka Vogue India, październik 2016. Pierwsza z lewej pozuje Raudha Athif Vogue India

Zaszczycona i bardzo szczęśliwa. W towarzystwie najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych dziewczyn z sześciu różnych krajów. To był niezapomniany dzień, jestem zachwycona tą niesamowitą mieszanką kultur. Podziwiam ekipę "Vogue India" za stworzenie tego obrazu kobiecej siły - komentowała Athif, zamieszczając okładkę magazynu na Instagramie.

Athif nie próbowała, albo nie zdążyła, zrobić kariery na Zachodzie. W rozmowie z magazynem zaznaczyła, że modeling to dla niej tylko hobby, a jej prawdziwym powołaniem jest medycyna. Nadal nie wiadomo, dlaczego ambitna modelka postanowiła odebrać sobie życie.

Rauda Athif - zobacz ZDJĘCIA modelki

Więcej o: