Torebki Wittchen znowu w Lidlu. Jest dobra wiadomość: tak tanio jeszcze nie było!

Dyskontowa wojna na galanterię skórzaną trwa! Po Zieniu w Biedronce już 2 grudnia dostaniemy kolejną odsłonę współpracy polskiej marki Wittchen z Lidlem.

Myśleliśmy, że zapowiedziana na 4 grudnia kolekcja świąteczna Heidi Klum będzie jedyną modową niespodzianką, którą Lidl przygotował na gorący okres przedświąteczny. Jednak strategowie marki nie śpią - po premierze torebek i akcesoriów Zienia w konkurencyjnej Biedronce, Lidl przygotował błyskawiczny kontratak. Asortyment podobny - skórzane torebki, portfele, rękawiczki - ale zamiast nazwiska projektanta, opatrzony logo lubianej marki z tradycją, Wittchen.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Wittchen w Lidlu - czym jeszcze ta współpraca może nas zaskoczyć?

Kolekcje Wittchen w Lidlu zdążyły nam się już opatrzeć - widzieliśmy ich już 10, a pojawienie się kolejnej wydaje się równie pewne, jak grudniowy wysyp choinek na straganach. Teraz polski producent galanterii wraca do Lidla 2 grudnia, po zaledwie półtora miesiąca nieobecności. Za szybko?

Torebki z kolekcji świątecznej Wittchen dla LidlaTorebki z kolekcji świątecznej Wittchen dla Lidla mat. prasowe Lidl

Otóż nie, bo jedenasta kolekcja Wittchena ma inny charakter niż ta regularna, która trafiła do dyskontów w październiku. Edycja świąteczna koncentruje się na nowej kategorii produktów - małych torebkach, przydatnych na imprezie, na świątecznym spotkaniu czy w weekend. Wcześniej Wittchen wysyłał do dyskontu torby spore, raczej konserwatywne w kolorystyce czy kroju, po prostu - biurowe. Nowe propozycje mają szansę spodobać się młodszym klientkom.

Drugą niespodzianką jest cena. Torebki z Lidla w ostatnich latach kosztowały 279 zł, niezależnie od fasonu. Te mniejsze, bardziej weekndowo-wieczorowe wyceniono na 189 zł. Po raz pierwszy torebka Wittchen z dyskontu kosztuje mniej niż 200 zł.

Świąteczna kolekcja Wittchen w Lidlu - oferta i ceny

Torebki za 189 zł występują w kilku kolorach - od klasycznej czerni do bardziej nietypowych, modnych rozwiązań (biel, czerwień, pastele). Wykorzystano cztery rodzaje skóry: klasyczną, chropowatą Saffiano, miękką Nappa oraz Lizard, czyli imitację jaszczurki. W sumie do wyboru będą aż 42 warianty.

Jednak na torebkach oferta Lidla się nie kończy. Przezornie zaplanowano skusić klientów poszukujących świątecznych prezentów. Wymowna jest tu dość osobliwa sesja wizerunkowa, pokazująca parę modeli dumnie prezentujących portfele znalezione pod choinką.

Portfele z kolekcji Wittchen dla Lidla. Dyskont reklamuje je jako prezenty pod choinkęPortfele z kolekcji Wittchen dla Lidla. Dyskont reklamuje je jako prezenty pod choinkę Lidl

Na gwiazdkę Lildl poleca rękawiczki skórzane dla niej i dla niego (88 zł), męskie paski (79 zł) oraz bardzo szeroki wybór portfeli (159 zł). Panowie mogą wybierać spośród czterech czarnych modeli, dla pań przewidziano różne wzory i kolory (aż 37 wariantów).

Zaletą takiego prezentu jest, że naprawdę trzeba by eksperta, by rozróżnić portfel Wittchen z Lidla od takiego z Wittchena. Przezorni, co lubią kupować prezenty na miesiąc przed gwiazdką, już zacierają ręce...

Więcej o: