"Ultrafiolet" to najmodniejszy kolor 2018 r. Problem w tym, że nie ma go w sklepach. Oto, co znaleźliśmy

Chłodny ciemny fiolet został wybrany przez Instytut Pantone na barwę 2018 r. Jednak ten nietypowy odcień może być trudny do zaakceptowania we wnętrzach. Pozostaje garderoba, ale w sklepach z ubraniami na razie fioletu jak na lekarstwo.

Instytut Pantone uchodzi za światowy autorytet od kolorów, choć nie do końca wiadomo, dlaczego i jak udało mu się zdominować rynek. Najczęściej typowane przez instytucję barwy świetnie wpisują się w trendy w modzie, mają też powodzenie we wzornictwie i wystroju wnętrz. Do sukcesów Pantone należy na pewno wypromowanie odcienia marsala i jasnego różu. Ale już zeszłoroczna trawiasta zieleń nie wzbudzała pożądania. Czy tak samo będzie z ultrafioletem?

Makijaż świecący w ciemności? Zobacz, jak zrobić go domowymi farbkami

Niekoniecznie. Choć taki fiolet pasuje tylko do chłodnej karnacji, cieszy się powodzeniem w modzie luksusowej, bardziej przychylnej dla awangardowych trendów i barw. Ultrafiolet kojarzy się z Balenciagą, domem mody, który przeżywa właśnie wielki renesans.

Sprawdź, gdzie kupić ubrania i dodatki w najmodniejszym kolorze - ZDJĘCIA I CENY

Wszystko, co pokaże Balenciaga, szybko znajduje oddźwięk na rynku fast fashion, więc ultrafiolet pojawiał się już w sieciówkach. Problem w tym, że teraz, kiedy Pantone lansuje tę barwę i piszą o niej media na całym świecie, fioletowych ciuchów właściwie brak. Większość popularnych sklepów ma w ofercie tylko ciepły fiolet wpadający w bordo.

Na szczęście propozycje w najmodniejszym odcieniu znaleźliśmy w H&M, New Look, Uterque czy &Other Stories. W miarę dobry wybór chłodnych fioletów ma także Zalando. Na więcej propozycji będziemy musieli niestety poczekać do wiosny, która w branży odzieżowej zaczyna się w okolicach lutego...

Sprawdź, gdzie kupić ubrania i dodatki w najmodniejszym kolorze - ZDJĘCIA I CENY

Sprawdź, co cię czeka w 2018 r. - HOROSKOP DLA KAŻDEGO ZNAKU

.. .

Więcej o: