Blogerzy o sobie: Podszewka

Kolejną szafiarką w "Blogerzy o sobie" jest Podszewka prowadząca swojego bloga podszewka.blogspot.com oraz stronę o modzie ulicznej w Poznaniu Street Fashion in Poznan.

Skąd pomysł na prowadzenie bloga? Pomysł na prowadzenie bloga zrodził się dwa lata temu. Z początku nie miałam odwagi wklejać zdjęć i pokazywać siebie "całemu światu". Przez pierwsze pół roku obserwowałam blogi szafiarskie. Po tym czasie zdecydowałam się założyć swojego bloga - Podszewkę. Własna strona o modzie to wynik interakcji tj. niekończącej się miłości do Mody przed duże "M", potrzeby posiadania miejsca na pokazanie swojego własnego "Ja" oraz z dnia na dzień rosnącej pasji do fotografii, m.in. dlatego postanowiłam założyć bloga z modą ulic poznańskich, fotografując oryginalnie ubrane osoby w Poznaniu, Street Fashion in Poznan .

Czym jest dla Ciebie moda? Moda jest dla mnie przede wszystkim pasją. Niektórzy powiedzą, że jest to zajęcie próżne i nieambitne. Ja uważam inaczej! Moda daje szansę na poznawanie ciekawych ludzi, przeżycie nowych doświadczeń. Moda to sztuka, przemysł i teatr. Dzięki niej możemy pokazać swój nastrój lub próbować go ukryć. Każdego dnia możemy być inną osobą lub konsekwentnie trzymać się jednego stylu. W historii moda budziła wiele kontrowersji. Jest zmienna, wpływowa i nieprzewidywalna - tak jak kobieta!

Jakbyś opisała swój styl? Tak naprawdę nie mam swojego stylu. Na to w jaki sposób się ubieram ma wpływ moja kobieca intuicja, nastrój oraz inspiracja wszystkim co mnie wokół otacza, przede wszystkim są to kreatywne osoby, zarażające swoją pasją, pomysłem na życie, z pozytywną energią i niekończącym się optymizmem. Ubieram się w to na co mam ochotę, w czym się dobrze czuję i w to co poprawia mi humor. Czasami mam ochotę na vintage następnie na glam-rock. Z pewnością nie jestem konsekwentna jeśli chodzi o konkretny styl (mimo to podziwiam inne osoby za konsekwencję).

Skąd czerpiesz inspiracje? Moją kopalnią inspiracji jest życie codzienne. Często natchnienie przychodzi wraz z jakimś ważnym wydarzeniem czy też ze spotkaniem z ciekawą osobą. Czasami wystarczy sekunda żeby coś mnie zafascynowało. Planując jakiś wyjazd czy spotkanie mam na coś wenę i tyle. Poza tym uwielbiam oglądać blogi inspirujących osób. Często są to blogi z modą uliczną. Strony zasługujące na wyróżnienie to: Garance Dore , Jak & Jil blog oraz Copenhagen Street Style .

Czy masz jakieś ikony mody? Nie mam konkretnie jednej osoby, którą określiłabym mianem mojej ikony mody. Podziwiam Karla Lagerfelda, Coco Channel i Marca Jacobsa. Poza tym świetnie ubiera się Alexa Chung, siostry Olsen, Giovanna Battaglia i Sarah Jessica Parker.

Podszewka  podszewka.blogspot.com

Czytaj w Znam.to: Kokosowe szaleństwo!

Więcej o: